Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Polsat przedłużył współpracę z FIVB

Polsat przedłużył współpracę z FIVB

fot. Maja Kozłowska

Organizacja FIVB przedłużyła umowę z Polsatem, na mocy której ten polski nadawca nabył prawa do transmitowania najważniejszych siatkarskich wydarzeń, z nowymi rozgrywkami, czyli Siatkarską Ligą Narodów oraz Challenger Cup włącznie na najbliższych siedem lat. Umowa zawiera także prawa do pokazywania turniejów kwalifikacyjnych do igrzysk olimpijskich 2020 i 2024, mistrzostw świata 2022 oraz Pucharu Świata 2019 i 2023. 

Telewizja Polsat przedłuża swoją umowę z międzynarodową federacją siatkarską FIVB i przez następne siedem lat będzie pokazywała wszystko, co najważniejsze w siatkówce światowej i reprezentacyjnej. Mowa tutaj zwłaszcza o nowym formacie, więc Siatkarskiej Lidze Narodów oraz Challenger Cup w latach 2018-2024, ale także mistrzostwa świata 2022, Puchary Świata 2019 i 2023 oraz nowe, scentralizowane rozgrywki kwalifikacyjne do igrzysk olimpijskich. To przedłużenie współpracy i wzmocnienie więzi pomiędzy FIVB i Polsatem.Prezydent FIVB Dr. Ary Graca powiedział: – FIVB ma przyjemność ogłosić podpisanie ramowej siedmioletniej umowy z Polsatem, polskim nadawcą telewizyjnym. Polska jest kluczowym rynkiem dla siatkówki, a podpisana umowa jest mocną wskazówką świadczącą o tym, że wysiłki FIVB zmierzające do tego, aby siatkówka stała się jeszcze bardziej atrakcyjna, są dobrze odbierane przez najważniejszych nadawców telewizyjnych. Podpisanie umowy zbiega się z inauguracją nowych rozgrywek – Siatkarskiej Ligi Narodów, która ma jeszcze bardziej zbliżyć siatkówkę do jej fanów. Oznacza to także, że polscy widzowie będą mogli oglądać najwyższej jakości transmisje z najlepszych siatkarskich wydarzeń – Siatkarskiej Ligi Narodów oraz innych rozgrywek organizowanych przez FIVB. Innowacyjność pozostaje najważniejszym motywem przewodnim działań FIVB. Światowa federacja kontynuuje działania budowania popularności siatkówki, aby stała się ona najbardziej rodzinnym sportem na świecie – podkreślił.

Kibice obejrzą także turnieje kwalifikacyjne do igrzysk olimpijskich w 2020 oraz 2024 roku. Mowa tutaj zarówno o turniejach międzykontynentalnych, jak i kontynentalnych na terenie Europy. – Nabycie praw do najważniejszych światowych imprez siatkarskich na świecie z udziałem polskich reprezentacji to dla naszej grupy inwestycja strategiczna. Z jednej strony zapewniamy kontent dla naszych kanałów i platformy cyfrowej, a z drugiej inwestujemy w zaufanie naszych widzów. To przecież dla nich kupiliśmy te prawa, dzięki czemu najlepsi kibice na świecie będą mogli oglądać najlepszą siatkówkę – powiedział Maciej Stec, członek zarządu Telewizji Polsat Sp. z o.o. oraz Cyfrowy Polsat S.A. – Od kilkunastu lat promujemy siatkówkę i budujemy jej pozycję w Polsce. Jestem przekonany, że siedem kolejnych lat siatkówki z Polsatem to będzie siedem tłustych lat dobrobytu i sukcesów dla widzów i kibiców. Polsat był, jest i będzie przy polskiej siatkówce i na pewno znowu przyniesie jej szczęście, takie samo, jakie przyniósł polskiej piłce nożnej – przyznał natomiast Marian Kmita, dyrektor ds. Sportu Telewizji Polsat.

Pakiet nabytych praw obejmuje następujące imprezy:
– Siatkarską Ligę Narodów (która zastąpi Ligę Światową mężczyzn i World Grand Prix kobiet) – w sumie aż 260 (130 kobiet i 130 mężczyzn) spotkań w sezonie w nowej jakości technologicznej i realizacyjnej
– turnieje kwalifikacyjne do Siatkarskiej Ligi Narodów – Challenger Cup/Match
– turnieje kwalifikacyjne do igrzysk olimpijskich 2020 i 2024
– mistrzostwa świata mężczyzn i kobiet 2022
– Puchar Świata 2019 i 2023

źródło: polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, inne

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2018-01-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved