Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Polonia ponownie powitała najlepszych

Polonia ponownie powitała najlepszych

fot. archiwum

W czwartkowe popołudnie w Hali Polonia miało miejsce oficjalne otwarcie kolejnej edycji Kinder + Sport. Najlepsi młodzi siatkarze i siatkarki z całej Polski od piątku będą rywalizować o medale w częstochowskich obiektach. – Trzymam za was kciuki, żeby starania przyniosły efekty, aby wasze występy były na miarę trudu włożonego w przygotowania – podkreślił Krzysztof Matyjaszczyk, prezydent Częstochowy.

Jeszcze zanim nastąpiło oficjalne otwarcie turnieju, w okolicach częstochowskiej politechniki można było dostrzec dzieci z identyfikatorami na szyjach, które wzbudzały zainteresowanie miejscowych. Częstochowianie przyglądali się młodym ludziom, zastanawiając się, dlaczego już w środku tygodnia w lipcu przybyli na pielgrzymkę. Grupy te nie kierowały się jednak na Jasną Górę, a do siatkarskiej kolebki – Hali Polonia.Wysłużony częstochowski obiekt pamięta wielkie sukcesy miejscowego AZS-u, to tu swoje kariery rozwijali Arkadiusz Gołaś, Krzysztof Ignaczak, Piotr Gruszka czy Michał Winiarski. Chociaż obecnie centrum siatkarskich rozgrywek jest nowa hala przy ulicy Żużlowej, to właśnie w Polonii miało miejsce otwarcie turnieju Kinder + Sport. Podczas uroczystości nie zabrakło przedstawicieli zarówno władz miasta (na czele z prezydentem Krzysztofem Matyjaszczykiem), jak również władz siatkarskich. – Tutaj, od nas wychodzili późniejsi mistrzowie Polski, świata. Cieszę się, że są teraz z nami osoby, które budowały tę potęgę – powiedział prezydent Częstochowy, wymieniając utytułowanych zawodników związanych z AZS-em. – Cieszę się, że wielki finał Kinder + Sport zawędrował do Częstochowy, bo to, o czym mówiłem, to historia, a dziś piszemy jej nowe karty. Mamy w salach częstochowskich najzdolniejszą młodzież, która gra w siatkówkę. Trzymam za was kciuki, żeby starania przyniosły efekty, aby wasze występy były na miarę trudu włożonego w przygotowania – podkreślił Krzysztof Matyjaszczyk.

Najbardziej gorące powitanie zgotowane zostało tradycyjnie ambasadorom turnieju – Piotrowi Gruszce oraz Sebastianowi Świderskiemu. Podczas przemów dwóch utytułowanych siatkarzy nie zabrakło odniesień do historii. Zarówno przed wejściem, jak i wewnątrz Hali Polonia rozwieszone są turniejowe plakaty, na których znajdują się ambasadorzy Kinder + Sport – niegdyś reprezentanci dwóch prowadzących emocjonującą rywalizację klubów – AZS-u Częstochowa i Mostostalu Kędzierzyn-Koźle. – Też tutaj grałem i żeby było śmieszniej – na tych zdjęciach jestem ja i Sebastian Świderski, a w latach, gdy byliśmy młodsi, rozgrywane były wielkie wojny siatkarskie między częstochowskim AZS-em a Mostostalem z Sebastianem Świderskim. Seba miał to szczęście, że jak ja odszedłem, to on zaczął wygrywać w Częstochowie – wspominał z uśmiechem Gruszka.

Wszyscy przemawiający zwracali uwagę na to, że turniej ma być przede wszystkim pozytywną przygodą, budzącą czyste emocje. – Życzę wam przede wszystkim dobrej zabawy. Oby ten turniej obył się bez kontuzji, abyśmy w niedzielę wszyscy spotkali się w dobrych nastrojach. Żeby to był dla was turniej waszego życia. Życzę wam wszystkiego najlepszego – zwrócił się do młodych zawodników Sebastian Świderski.

Oficjalną część spotkania zakończyła wypowiedziana przez Małgorzatę Szleszyńską (przedstawiciel firmy Ferrero), Jacka Sęka (wiceprezes PZPS-u) oraz Krzysztofa Matyjaszczyka formuła: Wielki Finał Kinder + Sport Częstochowa uważamy za otwarty.

W piątek i sobotę młodzi siatkarze będą rozgrywać swoje mecze grupowe w pięciu halach. W niedzielę w Hali Sportowej Częstochowa przy ulicy Żużlowej odbędą się spotkania finałowe. Rozgrywki rozpoczynają się o godzinie 9:00.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2016-07-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved