Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Polki znów wygrały ze Słowacją, tym razem 3:2

Polki znów wygrały ze Słowacją, tym razem 3:2

fot. FIVB

Polska pokonała Słowację 3:2 w drugim meczu towarzyskim rozgrywanym w COS OPO Szczyrk. Biało-czerwone przygotowują się do udziału we wrześniowym turnieju Montreux Volley Masters. W pierwszym, sobotnim sparingu biało-czerwone pokonały Słowację 5:0.

Polki pierwszego seta niedzielnego meczu rozpoczęły z wysokiego C. Dzięki świetnej zagrywce objęły prowadzenie 8:0 i 12:2. Zawodniczki ze Słowacji przetrzymały pierwszy atak dominacji polskiej drużyny i z każdą kolejną akcją zaczęły odrabiać straty. W pewnym momencie zniwelowały różnicę do czterech oczek 10:14. Jednak w dalszej części tej partii to podopieczne Jacka Nawrockiego dyktowały rytm gry, wygrywając bez większych problemów 25:16.W drugim secie role się odwróciły i to zespół gości przejął inicjatywę na parkiecie. Słowaczki już na początku odskoczyły na cztery oczka i tę przewagę utrzymały do końca, wygrywając 25:21. Warto dodać, że w tym secie zaszły spore zmiany w składzie polskiej drużyny. Na parkiecie pojawiła się Klaudia Alagierska, Marlena Pleśnierowicz, Monika Bociek oraz Magdalena Damaske.

Początek trzeciego seta był równy. Do stanu 10:10 żadnej z drużyn nie udało się wypracować bezpiecznej przewagi. Co prawda chwilę później Polkom udało się zdobyć pięć puntów z rzędu 15:10, ale ostatnie słowo należało do gości. Słowacja wygrała tego seta 25:22. Po trzech partiach najlepiej w naszej drużynie punktowały: Agnieszka Kąkolewska, Malwina Smarzek i Julia Twardowska, które zdobyły odpowiednio 16, 13 i 11 punktów.

Po nieco słabszym trzecim secie czwartego podopieczne Jacka Nawrockiego zagrały znacznie lepiej. Początkowo objęły dwupunktowe prowadzenie 8:6, ale w drugiej połowie partii odskoczyły na pięć oczek 16:11. Nasze siatkarki do końca były bardzo skoncentrowane i odniosły pewne zwycięstwo 25:18. W piątej i zarazem ostatniej partii reprezentantki Polski od początku do końca kontrolowały sytuację na boisku. Słowaczki nie były w stanie zagrozić polskiej drużynie w żadnym elemencie. Biało-czerwone wygrały ostatniego seta 25:14 i cały mecz 3:2.

Najwięcej punktów w całym spotkaniu dla Polski zdobyła Kąkolewska, Smarzek, Twardowska i Grajber. Wspomniane zawodniczki zapisały na swoim koncie odpowiednio 24, 21, 21 i 12 punktów. Warto dodać, że nasz zespół w całym pojedynku zdobył aż 25 punktów blokiem, a rywalki zaledwie 12. Z kolei w ekipie gości najwięcej punktów zdobyła Karin Suderlikova (22 punkty), Karin Palgutova (15 punktów) oraz Simona Cigavikova (12 punktów). W poniedziałek reprezentacje Polski i Słowacji rozegrają trzeci i ostatni towarzyski mecz w Szczyrku. Początek zaplanowano na godzinę 10.00.

Polska – Słowacja 3:2
(25:16, 21:25, 22:25, 25:18, 25:14)

Składy zespołów:
Polska: Nowicka (4), Kąkolewska (24), Łukasik J. (5), Grajber (12), Smarzek (21), Twardowska (21), Stenzel (libero) oraz Łysiak (libero), Murek, Alagierska (6), Pleśnierowicz, Bociek i Damaske
Słowacja: Kosekova (1), Kisakova (10), Pistelakova, Palgutova (15), Cigavikova (12), Kormendiova (4), Jancova (libero) oraz Suderlikova (22), Kostelanska (11), Dolezalova (libero) i Salanciova

źródło: lsk.plps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski kobiet, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-08-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved