Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > Polki zagrają towarzysko z Czeszkami i Niemkami

Polki zagrają towarzysko z Czeszkami i Niemkami

fot. CEV

W tym tygodniu reprezentacja Polski siatkarek rozpocznie przygotowania do sezonu reprezentacyjnego. Wprawdzie nie zagra na igrzyskach olimpijskich, ale i tak grania będzie miała bardzo dużo. Priorytetem dla podopiecznych Jacka Nawrockiego będą kwalifikacje do ME oraz World Grand Prix, przed którym rozegrają sparingi z Czeszkami i Niemkami.

Pierwszym sprawdzianem dla nowo budowanej żeńskiej kadry będą zmagania w drugiej dywizji World Grand Prix. Pierwotnie pierwszy turniej miał odbyć się w Argentynie, zaś drugi w Polsce. Wówczas w planach podopieczne Jacka Nawrockiego miały także sparingi z reprezentacją Brazylii. Ostatecznie do nich nie dojdzie, bowiem turniej z Ameryki Południowej został przeniesiony nad Wisłę. – Kiedy turniej został przeniesiony z Argentyny do Polski, nie było sensu wyjeżdżać do Ameryki Południowej i wracać bezpośrednio na same zawody. World Grand Prix bardzo poważnie traktujemy w tym sezonie i staramy się wykluczyć takie aspekty, które mogłyby nam przeszkodzić. Aczkolwiek bardzo żałuję, że nie będziemy mieli kontaktu z Brazylijkami w tym sezonie – powiedział Jacek Nawrocki.Biało-czerwone już od kilku lat bezskutecznie próbują wrócić do pierwszej dywizji World Grand Prix. Już dwukrotnie Polska była organizatorem turnieju finałowego niższej dywizji, ale nasze siatkarki nie potrafiły tego wykorzystać. W tym roku gospodarzem turnieju finałowego będzie Bułgaria, a zagrają w nim gospodynie oraz trzy najlepsze zespoły wyłonione w trakcie dwóch weekendowych zmagań. Polki w oba weekendy rywalizowały będą przed własną publicznością. W dniach 3-5 czerwca w Zielonej Górze zmierzą się z Czeszkami, Portorykankami oraz Kanadyjkami, zaś od 10 do 12 czerwca we Włocławku podejmą ponownie Portoryko, a także Argentynę i Kenię.

Już w tym tygodniu w Szczyrku reprezentantki Polski spotkają się na pierwszym zgrupowaniu. W jego trakcie (w dniach 21 i 22 maja) rozegrają dwa sparingi z Czeszkami. W kolejnym tygodniu nad Wisłę przyjadą Niemki, które będą trenowały wspólnie z biało-czerwonymi oraz rozegrają z nimi także mecze kontrolne. Mimo że kadra przechodzi przebudowę, to liczy na jak najlepszy wynik w WGP. – Marzy nam się powrót do pierwszej dywizji World Grand Prix, ale w tym sezonie będzie to bardzo trudne zadanie do osiągnięcia, tym bardziej że nasza reprezentacja jest obecnie w przebudowie. Aczkolwiek stawiamy sobie wysokie cele. Może ten akurat jest trochę na wyrost, ale będziemy walczyć – zapowiedział szkoleniowiec polskiej reprezentacji, dla którego priorytetem będzie wywalczenie awansu na czempionat Starego Kontynentu. – Najważniejsze będą kwalifikacje do mistrzostw Europy, do których bezwzględnie musimy się zakwalifikować w dwóch turniejach we wrześniu, żeby nie tracić kontaktu z europejską czołówką. Te zawody będziemy traktować priorytetowo – zakończył Nawrocki.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Grand Prix, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-05-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved