Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Polki w rankingach po fazie grupowej mistrzostw Europy

Polki w rankingach po fazie grupowej mistrzostw Europy

fot. Michał Szymański

W niedzielę biało-czerwone po dwóch dniach przerwy wrócą do rywalizacji w mistrzostwach Europy. W 1/8 finału zagrają z czwartą drużyną grupy D Hiszpanią. Polki swoją walkę w grupie B zakończyły na 2. miejscu i są faworytem niedzielnego pojedynku. W przypadku zwycięstwa w ćwierćfinale zagrają z lepszym z pary Niemcy – Słowenia. Polskie zawodniczki pokazują się z dobrej strony, co widać także w rankingach indywidualnych.

Czwartą najlepiej punktującą zawodniczką po fazie grupowej jest Malwina Smarzek-Godek, która zdobyła 102 punkty, tyle samo co Paola Egonu. Drugą najczęściej punktującą Polką okazała się Natalia Mędrzyk (57 punktów i 38. miejsce). Agnieszka Kąkolewska zdobyła 55 punktów (41. lokata), a Magdalena Stysiak 51 (52. miejsce).  Najlepiej punktującą zawodniczką okazała się Belgijka Britt Herbots (109 oczek), a tuż za nią uplasowała się  Hiszpanka Ana Escamilla ze 106 punktami. Nie da się ukryć, że to właśnie na Escamillę Polki muszą zwrócić szczególną uwagę w niedzielnym meczu 1/8 finału. Magdalena Stysiak jest wysoko, jeżeli chodzi o skuteczność ataku, na 88 prób skończyła 46 (52,27%), co daje jej 10. pozycję. Na 23. miejscu w tym zestawieniu jest Malwina Smarzek-Godek, na 195 prób polska atakująca skończyła 90 (46,15%). Oczko wyżej plasuje się Natalia Mędrzyk. Siatkarka Chemika Police na 112 prób skończyła 52 (46,43%). Liderką jest Robin de Krujf. Holenderka na 38 prób skończyła 27 (71,05%). Siatkarka, aby zostać sklasyfikowana musi zagrać w minimum trzech meczach i wykonać podczas pobytu na boisku minimum trzy ataki w secie.Wysoko w rankingu blokujących jest Agnieszka Kąkolewska. Kapitan reprezentacji z dorobkiem 19 punktów zdobytych tym elementem zajmuje 4. pozycję. Liderką z 24 blokami jest Rosjanka Irina Korolewa. Biało-czerwonych na próżno szukać w czołówce rankingu najlepiej serwujących. Agnieszka Kąkolewska z 7 asami serwisowymi jest sklasyfikowana na 27. miejscu, a Malwina Smarzek-Godek na 47. pozycji (5 asów). 21 razy punktowo zagrywała Polina Rahimowa. Wysoko sklasyfikowana jest Hiszpanka Jesicca Rivero (12 asów i 4. Miejsce). Przy jej zagrywce Polki na pewno będą musiały uważać.

Bardzo dobrze w przyjęciu radzi sobie Maria Stenzel. Młoda libero ze średnią przyjęcia perfekcyjnego 41,67% zajmuje 4. miejsce. Na 36. pozycji jest Natalia Mędrzyk (17,07%). Najlepiej przyjmującą jest Todora Pusic. Serbka zanotowała średnią 52.33% przyjęcia perfekcyjnego. Wysoko sklasyfikowane są polskie rozgrywające. Marlena Kowalewska jest jak dotąd liderką rankingu opartego na jakości ataku po wystawie. Zawodniczka, aby zostać sklasyfikowana musi wystąpić w minimum 3 meczach i przy jej rozegraniu musi się odbyć minimum 10% wszystkich ataków zespołu. Skuteczność ataku po wystawach Kowalewskiej wyniosła 66, 67%. Na 6. miejscu jest Joanna Wołosz, po której wystawach zespół skończył 49,45%  ataków.

źródło: cev.lu, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-09-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved