Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Polki w finale mistrzostw EEVZA minikadetek

Polki w finale mistrzostw EEVZA minikadetek

fot. Puha-Volley

Polska pokonała w Olecku Białoruś 3:0 w ostatnim meczu grupy B mistrzostw Europy Wschodniej (EEVZA) z rocznika 2004 i młodszych. Podopieczne trenera Andrzeja Krowiaka bez straty seta zajęły w tabeli pierwsze miejsce i w niedzielę zmierzą się w finale z Rosją.

Siatkówka wymaga cierpliwości i koncentracji od początku do końca – mówił po spotkaniu z Białorusią trener reprezentacji Polski Andrzej Krowiak. Jego zawodniczkom nie zabrakło tych cech w decydujących momentach tego spotkania.Polska zepsuta zagrywka i as Białorusinek były zwiastunem wydarzeń w dalszych fragmentach pierwszej partii. Rywalki błyskawicznie powiększały prowadzenie. Wynik 10:18 nie wróżył nic dobrego przynajmniej w tym secie. Jednak w kolejnych akcjach polskie siatkarki zademonstrowały cierpliwość i koncentrację. Konsekwencji w grze też im nie brakowało i przewaga Białorusi jak szybko urosła, tak szybko stopniała do 18:18. Do odrobienia strat bardzo przyczyniły się zagrywki Natalii Bandurskiej. Ta zawodniczka po raz kolejny wykonała swoje zadanie – powiedział po meczu Andrzej Krowiak.

W walce punkt za punkt minimalnie lepsze były Polki, które już w tym momencie mogły świętować awans do finału. Jednak dla młodziutkich Polek wygrany set to było mało. W drugim wręcz zdeklasowały białoruski zespół, a wyniki 10:1, 18:8 i 21:11 najlepiej obrazują przebieg gry w drugiej partii.

Na rozgrzewce było widać, że zespół białoruski jest ogromnie zdeterminowany. Widać, że porażka z Estonią mocno zabolała. Bardzo chciały zapomnieć o tej przegranej. Najlepsze w tej sytuacji dla nich byłoby zwycięstwo z Polską – mówił trener Krowiak.

Trzeci set długo był wyrównany. W końcówce biało-czerwone uzyskały przewagę 24:18 i w kolejnych akcjach zaczęło brakować koncentracji i cierpliwości. Białorusinki oczywiście życia nie chciały ułatwić, a zagrywki Marheryta Hajszun były wyjątkowo trudne. Na tablicy zobaczyliśmy wynik 24:23, ale polski blok zakończył partię i mecz.

Polska – Białoruś 3:0
(26:24, 25:11, 25:23)

Składy zespołów:
Polska: Lenik, Filip, Chorąża, Kleszcz, Stambrowska, Janicka, Matysiak (libero) oraz- Staniszewska, Łagida, Gołębiowska, Żelazek, Bandurska i Bartczak
Białoruś: Babicz, Flistowicz, Wiarszynina, Kaliniczenka, Jermałkowicz, Hajszun, Kaziniec (libero) oraz Bakunowicz (libero), Jermaszewicz, Bucenka i Klukowa

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacje młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-12-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved