Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > Polki trenują przed turniejem w Ostrowcu Św.

Polki trenują przed turniejem w Ostrowcu Św.

fot. FIVB

Po 40-godzinnej podróży reprezentacja Polski kobiet wróciła z Argentyny do Polski, a ściślej rzecz ujmując do Ostrowca Świętokrzyskiego, gdzie rozegra kolejne trzy mecze w ramach World Grand Prix. Do kadry dołączyły Maja Tokarska i Julia Twardowska, więc Jacek Nawrocki ma do dyspozycji na treningach szesnaście zawodniczek, z których wybierze skład na zmagania z Argentynkami, Peruwiankami i Koreankami.

Za biało-czerwonymi udany start w rozgrywkach World Grand Prix. Podczas pierwszego weekendu rywalizacji w fazie interkontynentalnej podopieczne Jacka Nawrockiego nie straciły nawet seta w potyczkach z Chorwatkami, Kanadyjkami oraz Argentynkami. Nie ma więc się co dziwić, że szkoleniowiec był zadowolony z ich postawy. – Dziewczyny zagrały bardzo skoncentrowane, skupione i wykorzystały dobry moment, by odnieść zwycięstwa w kompletnym układzie punktowym. Cieszę się że zobaczyłem dobrą grę, w której popełnialiśmy mniej błędów własnych niż do tej pory. Wciąż mamy bardzo wiele do zrobienia, ale turniej w Argentynie daje nam spore nadzieje – powiedział Jacek Nawrocki.Polki mają więc na swoim koncie trzy zwycięstwa, ale także 40-godzinną podróż z Ameryki Południowej do Polski. Z Neuquen Polki wyleciały do Buenos Aires w poniedziałek rano, tam czekały osiem godzin na trzynastogodzinny lot do Amsterdamu. W Holandii miały cztery godziny oczekiwania na samolot do Warszawy, a ze stolicy udały się jeszcze do Ostrowca Świętokrzyskiego, gdzie w kolejny weekend zostanie rozegrany drugi turniej World Grand Prix. Oprócz biało-czerwonych wezmą w nim udział Koreanki, Argentynki i Peruwianki. A Polki będą musiały sobie radzić nie tylko z rywalkami, ale także ze zmianą stref czasowych. – Boję się tylko, czy dziewczyny dobrze zniosą zmianę strefy czasowej, choć mam nadzieję, że nie będzie problemów. W Ameryce Południowej mieliśmy ułatwione zadanie, bo pojechaliśmy parę dni wcześniej do Brazylii na mecze sparingowe. Ten wcześniejszy przyjazd bardzo dużo nam dał i pozbawił nas kłopotów z aklimatyzacją – podkreślił trener biało-czerwonych.

Wydaje się, że dla Polek najtrudniejszym przeciwnikiem będą Peruwianki, które bardzo dobrze zaprezentowały się przed własną publicznością. –  Dla nas będzie to kluczowe spotkanie, by określić to, o co chcemy grać w World Grand Prix. Szkoda, że mecz z Peru zagramy jako pierwszy, ale tak czy siak musielibyśmy się z nimi zmierzyć, dlatego przygotujemy się do niego jak najstaranniej. Oby tylko ta bardzo długa podróż nie zostawiła śladów i żeby wszystkie dziewczyny były zdrowe – zakończył Nawrocki.

Skład reprezentacji Polski na zgrupowanie przed drugim weekendem WGP:
Rozgrywające: Joanna Wołosz, Marlena Pleśnierowicz
Atakujące: Monika Bociek, Berenika Tomsia, Małgorzata Jasek
środkowe: Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Maja Tokarska, Agnieszka Kąkolewska, Klaudia Alagierska
Przyjmujące: Malwina Smarzek, Roksana Brzóska, Patrycja Polak, Martyna Grajber, Julia Twardowska
Libero: Agata Witkowska, Aleksandra Krzos

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Grand Prix, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-07-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved