Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Polki przygotowują się w Szczyrku

Polki przygotowują się w Szczyrku

fot. CEV

Reprezentacja Polski kobiet po zwycięstwach w grupie C nad Finlandią i Estonią po 3:0 oraz Węgrami 3:1 jest blisko awansu do finałowego turnieju mistrzostw Europy w 2017 roku. Od piątku do niedzieli w Bielsku-Białej cztery wymienione zespoły zagrają w rewanżu.

Polskie siatkarki wróciły do kraju w poniedziałek – tego dnia miały odnowę, natomiast we wtorek w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich COS w Szczyrku były na pierwszym treningu. Do „14”, która grała na Węgrzech, dołączyły przyjmująca Natalia Kurnikowska i środkowa Małgorzata Jasek.– Zdobycie w pierwszym turnieju kompletu punktów nie może wywoływać huraoptymizmu – powiedział trener reprezentacji Polski, Jacek Nawrocki. – W Bielsku-Białej trzeba wygrać wszystkie mecze. Nasze najgroźniejsze rywalki Węgierki zrobią wszystko, żeby pokonać Finlandię i Estonię. Z pewnością mecz ostatni będzie decydował, kto uzyska bezpośredni awans – zaznaczył szkoleniowiec.

W turnieju na Węgrzech Polska wygrała z gospodyniami 3:1, przegrywając pierwszego seta 23:25. – Nasze rywalki narzuciły sobie presję, którą wykorzystaliśmy. Na pewno jest to zespół doświadczony. Ma w składzie zawodniczki grające w lidze włoskiej. Siła ataku opiera się na Dorze Horvath, Ricie Liliom i Edinie Dobi – podsumował trener Nawrocki. Dodajmy, że w meczu z Polską wymieniona trójka zawodniczek zdobyła 31 punktów.

Poza podopiecznymi trenera Jacka Nawrockiego po pierwszych turniejach kwalifikacyjnych w tabelach swoich grup prowadzą: Włochy (A), Belgia (B), Chorwacja (D), Bułgaria (E) i Białoruś (F).

Mistrzostwa Europy kobiet w 2017 roku rozegrane zostaną w Azerbejdżanie i Gruzji. Poza gospodyniami awans mają zapewniony najlepsze zespoły poprzedniego czempionatu – Rosja, Holandia, Serbia, Turcja i Niemcy.

Program turnieju kwalifikacyjnego do mistrzostw Europy:

23 września, piątek:
17.30: Finlandia – Węgry
20.00: Polska – Estonia

24 września, sobota:
15.00: Węgry – Estonia
17.30: Polska – Finlandia

25 września, niedziela:
17.30: Estonia – Finlandia
20.00: Polska – Węgry

Awans do przyszłorocznych mistrzostw Europy wywalczą zwycięzcy sześciu grup. Drużyny z drugich miejsc uzyskają prawo gry w barażu (2 i 9 października).

Tekst z pzps.pl

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-09-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved