Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Polki przegrały sparing ze Słowenkami

Polki przegrały sparing ze Słowenkami

Przygotowująca się do turnieju Volley Masters w Montreux reprezentacja Polski przegrała 2:3 w pierwszym meczu towarzyskim z kadrą Słowenii. Biało-czerwone przez ostatnie kilkanaście dni trenowały w Szczyrku. Następnie przeniosły się do Nowego Dworu Mazowieckiego. Imprezą docelową dla polskiej drużyny w drugiej części sezonu jest turniej Volley Masters w Montreux.  Słoweńskie siatkarki z kolei przygotowują się do eliminacji ME. Dla obu drużyn czwartkowe towarzyskie spotkanie w Nowym Dworze Mazowieckim było dobrą okazją do sprawdzenia formy. W najbliższą sobotę Polki zmierzą się ze Słowenkami po raz drugi.

W pierwszym secie obie drużyny do połowy partii grały bardzo równo. Dopiero w końcówce podopieczne Jacka Nawrockiego okazały się dużo skuteczniejsze. W ostatniej akcji seta Polki popisały się efektownym blokiem. Drugą partię od zdecydowanie lepszej gry rozpoczęły Słowenki, które objęły prowadzenie 8:5. Biało-czerwone jednak szybko odrobiły tę stratę i wypracowały dwa oczka przewagi 16:14 i 21:19. Polski zespół do końca kontrolował grę i wygrał pewnie do 20. Podobnie jak w secie pierwszym, Polki tę partię zakończyły szczelnym blokiem. Po dwóch setach najlepiej w polskiej drużynie punktowały Malwina Smarzek (14 punktów) i Magdalena Damaske (10 punktów).

Trzecia odsłona spotkania, podobnie jak wcześniejsze sety była wyrównana. W końcowej fazie reprezentacja Słowenii objęła prowadzenie 20:17. Polki szybko odrobiły straty i zdobyły cztery oczka z rzędu (21:20). Od tego momentu drużyny grały punkt za punkt. Biało-czerwone miały w górze piłkę meczową 24:23, ale ostatecznie lepsze okazały się siatkarki Słowenii 27:25.

Przyjezdne pewnie wygrały także czwartego seta. Po polskiej stronie od początku w ataku grała Monika Bociek, która zastąpiła Smarzek. Co prawda Polska prowadziła 13:10, ale w kolejnych akcjach straciła aż osiem punktów z rzędu. Biało-czerwone starały się odrobić straty i zdołały zniwelować różnicę do jednego oczka (19:20). Jednak w końcówce to zespół gości okazał się lepszy (25:20).

Przed tie-breakiem szkoleniowcy podjęli decyzję, że tego seta rozegrają do 25 punktów. Od początku do końca lepiej prezentowały się w nim zawodniczki Słowenii, które wygrały pewnie do 12 i zwyciężyły w całym meczu 3:2. Najwięcej oczek dla polskiej drużyny w całym spotkaniu zdobyły: Smarzek (22 ), Damaske (19 ) oraz Łukasik i Bociek (po 6).

Polska – Słowenia 2:3
(25:20, 25:20, 25:27, 20:25, 12:25)

Polska: Nowicka, Smarzek, Kąkolewska, Łukasik, Grajber, Damaske, Stenzel (libero) oraz Twardowska, Wołodko, Murek, Bociek i Jasek
Słowenia: Mori, Grudina, Vovk, Mlakar, Sobocan, Planicsec, Pohor (libero) oraz Zvodc, Blazic i Mikl (libero)

źródło: pzps.pl