Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Polki poznały rywali w mistrzostwach Europy

Polki poznały rywali w mistrzostwach Europy

fot. archiwum

Polskie siatkarki poznały przeciwniczki w przyszłorocznych mistrzostwach Europy, które odbędą się w Azerbejdżanie i Gruzji. Biało-czerwone trafiły do umiarkowanie trudnej grupy wraz z gospodyniami – Azerkami, Niemkami i Węgierkami, a swoje mecze rozgrywać będą w Baku.

Reprezentacja Polski prawo gry w finałach mistrzostw Europy wywalczyła sobie dzięki zwycięstwom w dwóch turniejach kwalifikacyjnych, które były rozgrywane we wrześniu. W Budapeszcie w hali Erd biało-czerwone pokonały kolejno Finlandię i Estonię po 3:0 oraz Węgry 3:1. W drugim turnieju rozgrywanym w Bielsku-Białej Polski zwyciężyły Estonię i Węgry po 3:0 oraz Finlandię 3:1.Ceremonia losowania rozpoczęła się o godz. 15 czasu polskiego w Centrum Haydara Alijewa w Baku. W myśl przepisów Europejskiej Konfederacji Piłki Siatkowej (CEV) Azerbejdżan i Gruzja były rozstawione na pierwszych miejscach dwóch spośród czterech grup turnieju. Podobnie jak w przypadku turnieju mężczyzn na czele pozostałych dwóch grup rozstawiono dwa zespoły, wskazane przez gospodarzy – wybór padł na Rosję oraz Serbię. Następnie w trzech turach dolosowane zostały pozostałe zespoły, przydzielone do trzech koszyków. Ostateczny podział na grupy wygląda następująco.

Grupa A:
Azerbejdżan, Niemcy, Polska, Węgry

Grupa B:
Gruzja, Włochy, Chorwacja, Białoruś

Grupa C:
Rosja, Turcja, Bułgaria, Ukraina

Grupa D:
Serbia, Holandia, Belgia, Czechy

ME odbędą się od 20 września do 1 października 2017 r. Po raz pierwszy czempionat Starego Kontynentu zorganizują Azerbejdżan i Gruzja.

źródło: polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2016-11-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved