Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Polki powalczą o awans do igrzysk olimpijskich w Turcji?

Polki powalczą o awans do igrzysk olimpijskich w Turcji?

fot. Łukasz Krzywański

Jak donosi włoski dziennikarz Gian Luca Pasini, Turcja najprawdopodobniej będzie organizatorem turnieju kontynentalnego, który wyłoni kolejnych siatkarskich uczestników igrzysk olimpijskich Tokio 2020. Jeśli doniesienia okażą się prawdą, szanse Polek na awans znacznie wzrosną, ponieważ miejsce w turnieju ma zagwarantowane siedem najwyżej sklasyfikowanych w rankingu CEV drużyn oraz gospodarz. Zespoły, które już się zakwalifikowały nie będą uwzględniane, a są to Rosja, Serbia i Włochy.

Ranking CEV zostanie zaktualizowany po mistrzostwach Europy, które odbędą się w dniach 23 sierpnia – 8 września w czterech krajach. W Polsce, na Węgrzech, Słowacji oraz w Turcji, która będzie gościć siatkarki i kibiców w trakcie fazy finałowej. Podopieczne Jacka Nawrockiego mogą niefortunnie stracić miejsce w czołowej ósemce, jednak wydaje się to właściwie niemożliwe, biorąc pod uwagę, że faza grupowa i ewentualne mecze 1/16 i 1/8 finału czempionatu Starego Kontynentu Polki będą rozgrywać w ojczyźnie.Jeszcze kilka dni temu, prezes PZPS Jacek Kasprzyk zapewniał, że polska federacja rozważa organizację styczniowego turnieju kwalifikacyjnego. Jednym z argumentów miała być znakomita atmosfera, jakiej doświadczyliśmy we wrocławskiej hali, gdzie Polki nieskutecznie walczyły o przepustkę na igrzyska z reprezentacją Serbii.

Gdyby brano pod uwagę aktualne umiejscowienie drużyn w rankingu CEV, biało-czerwone rywalizowałyby o wyjazd na igrzyska Tokio 2020 z Belgią, Bułgarią, Chorwacją, Czechami, Holandią, Niemcami i Turcją.

 

źródło: Polsat Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-08-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved