Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Polki pokonały Białoruś w sparingu

Polki pokonały Białoruś w sparingu

W Szczyrku trwają przygotowania polskiej kadry kobiet do mistrzostw Europy, które odbędą się w Azerbejdżanie oraz Gruzji. W ramach przygotowań Polki zmierzyły się z zespołem Białorusi i wygrały pierwszy sparing 5:0. W sobotę obie ekipy rozegrają kolejny mecz kontrolny.

Reprezentacje Polski i Białorusi rozegrały w sumie 5 setów, a w każdym z nich lepsze okazywały się podopieczne Jacka Nawrockiego, które zdecydowanie wygrały zwłaszcza pierwszą odsłonę i pozwoliły rywalkom na zdobycie jedynie 14 oczek. Tyko sety numer dwa oraz pięć miały bardziej wyrównany przebieg, jednak za każdym razem triumfowały biało-czerwone. – Wynik padł optymistyczny. Jesteśmy na etapie zgrywania. Ubolewam, że nie ma stabilizacji składu. W kadrze nie ma niektórych zawodniczek w porównaniu z ekipą grającą w World Grand Prix. Spotkanie było sprawdzianem dla kilku młodych zawodniczek m.in. Natalii Murek i Martyny Łukasik – powiedział trener reprezentacji kobiet Jacek Nawrocki. Szkoleniowiec podkreślił, że zespół pokazał charakter, zagrał bardzo ambitnie i zaprezentował się z dobrej strony.– Szczyrk jest pięknym miejscem położonym w górach. W ośrodku są znakomite warunki do pracy. W ogóle wszystko na najwyższym poziomie. A swoją drogą to z Polską dwa razy zagraliśmy w Szczyrku przed poprzednimi mistrzostwami Europy – powiedział trener reprezentacji Białorusi Piotr Chilko, cytowany na stronie federacji tego kraju.

Polska – Białoruś 5:0
(25:14, 25:22, 25:19, 25:17, 25:23)

Polska: Wołosz (6), Smarzek (17), Efimienko (8), Kąkolewska (8), Grajber (7), Murek (9), Witkowska (libero) oraz Krzos (libero), Tokarska (8), Alagierska (6), Różański, Łukasik (10), Bociek (5), Brzóska (3), Twardowska (11) i Pleśnierowicz (1)

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski kobiet, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-08-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved