Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Polki o krok od igrzysk olimpijskich!

Polki o krok od igrzysk olimpijskich!

fot. FIVB

To jeszcze do końca nie jest pewne, ale już chyba tylko wielka katastrofa odbierze Kindze Kołosińskiej i Monice Brzostek kwalifikację olimpijską! Polska dwójka jest obecnie jednym z czarnych koni w gonitwie olimpijskiej, a co ważne nie odpuszcza i nadal walczy o najwyższe cele w światowych turniejach. Obecnie na tapecie jest strefa medalowa turnieju Grand Slam w Rio de Janeiro. Duet Kołosińska/Brzostek jest już w ćwierćfinale. – Zbliżyłyśmy się do celu – mówi o igrzyskach olimpijskich Monika Brzostek.

Od ubiegłego sezonu Kinga Kołosińska i Monika Brzostek pewnie zmierzają do historycznego celu, zapisując się złotymi literami w historii polskiej siatkówki plażowej. Do tej pory dobrze pamiętamy ubiegłoroczny, pierwszy dla Polski, medal mistrzostw Europy w turnieju kobiecym. Brąz zdobyty przez Kingę i Monikę był jednym z pierwszych najpoważniejszych kroków w stronę igrzysk olimpijskich. Być może też najtrudniejszym. Teraz już wszystko układa się coraz lepiej, a biało-czerwone coraz pewniej kroczą w stronę olimpijskiego turnieju. Duet Kołosińska/Brzostek będzie pierwszym w historii polskim kobiecym duetem plażowym, który wystąpi w igrzyskach.Jednak reprezentantki Polski na razie nie myślą jeszcze o tym i spokojnie podchodzą do sprawy olimpijskiej, skupiając się na tym, by w pełni zapewnić sobie udział w sierpniowej rywalizacji w Rio de Janeiro. – Na pewno zbliżyłyśmy do celu, ale jeszcze jest dużo Openów (turniejów z cyklu FIVB Open – przyp. red.), które mogą coś zamieszać… – zwraca uwagę Monika Brzostek, broniąca polskiej pary. – Także jeszcze dmuchamy na zimne i chcemy zdobyć jeszcze więcej punktów! – zapewnia polska siatkarka.

Sytuacja jest jednak coraz bardziej komfortowa i choć jeszcze troszkę za wcześnie, by rozdawać olimpijskie nominacje, to jednak postawa reprezentantek Polski sprawia, że ich sierpień maluje się w olimpijskich barwach. Obecnie na Copacabanie trwa „olimpijski test”. To tam rozegrany zostanie sierpniowy turniej, a obecnie twa turniej Grand Slam, w którym jak się okazuje, świetnie radzą sobie polskie pary i to nie tylko Kinga Kołosińska i Monika Brzostek. Polki jako pierwsze awansowały w piątek do ćwierćfinału zawodów, a niedługo później ich śladem podążyli Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel oraz Bartosz Łosiak i Piotr Kantor. Polskie pary męskie również są bardzo bliskie awansu do igrzysk olimpijskich, dlatego trzymajmy kciuki, by obecne rozgrywki w Rio de Janeiro przyniosły im medale, a co za nimi idzie – cenne punkty do rankingu.

Ranking olimpijski FIVB:

Ranking olimpijski FIVB

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Igrzyska Olimpijskie, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-03-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved