Strona Główna > Aktualności > siatkówka akademicka > Polki nie zagrają o medale w Akademickich MŚ

Polki nie zagrają o medale w Akademickich MŚ

Dwie porażki w piątkowy poranek odniosły polskie żeńskiej pary w Akademickich Mistrzostwach Świata w siatkówce plażowej w estońskim Pärnu. Jagoda Gruszczyńska i Dorota Strąg po porażce w II rundzie grać będą o miejsca 9-16. Natalia Gruszczyńska i Agnieszka Adamek znalazły się w gronie zespołów walczących o miejsca 21-24.

Jagoda Gruszczyńska i Dorota Strąg po awansie do II rundy turnieju finałowego Akademickich Mistrzostw Świata w siatkówce plażowej w piątek rano zmierzyły się z niemiecką parą Arnholdt/Glenzke o wejście do ćwierćfinału. Niemki lepiej rozpoczęły to spotkanie i wygrały pierwszego seta do 17. Nasze siatkarki dość szybko otrząsnęły się po tej porażce i w drugiej partii nie dały rywalkom większych szans. Wygrały wysoko i pewnie do 14 i wydawało się, że pójdą za ciosem również w decydującej partii. W tie-breaku jednak znów lepsze okazały się Niemki, które wygrały 15:11 i awansowały do ćwierćfinału.

W drugim piątkowym spotkaniu Jagoda i Dorota stanęły naprzeciwko czeskiej pary Olivova/Galova. W pierwszym secie nieznacznie lepsze okazały się rywalki, które wygrały do 18. W drugiej partii nasze siatkarki udowodniły, że są o wiele lepsze. Rozbiły rywalki, wygrywając wysoko do 12 i doprowadziły do remisu. W tie-breaku, drugim już tego dnia, Gruszczyńska i Strąg pokonały czeski duet 15:11 i w sobotę walczyć będą o miejsca 9-12.

Natalia Gruszczyńska i Agnieszka Adamek po porażce w I rundzie znalazły się wśród zespołów walczących o miejsca 17-24 w turnieju. W piątek zmierzył się z chińską parą B.H. Qu/W. Xu. Rywalki mimo ambitnej postawy biało-czerwonych wygrały pierwszego seta do 18. W drugiej partii nasze siatkarki również nie dały rady i przegrały do 17. W drugim swoim meczu tego dnia Gruszczyńska i Adamek zmierzyły się z parą Dietrich/Dietrich ze Szwajcarii. Rywalki w pierwszym secie okazały się lepsze, wygrywając do 16. W drugiej partii nasze siatkarki zrewanżowały się tym samym i doprowadziły do tie-breaka. W nim zacięta walka trwała do samego końca. W ostatnich piłkach lepsze jednak okazały się rywalki i Natalia i Agnieszka w sobotę zagrają ostatni swój mecz w turnieju o miejsca 23-24.