Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Polki ponownie lepsze od Azerek

Polki ponownie lepsze od Azerek

fot. Łukasz Krzywański

W drugim sparingowym meczu z reprezentacją Azerbejdżanu polskie siatkarki wygrały 3:1 (25:18, 21:25, 25:12, 25:21). W niedzielę nasze siatkarki wylatują do Holandii. Pierwszy mecz w Apeldoorn zagrają z Bułgarią 7 stycznia.

Mecz rozpoczęła udanym atakiem z krótkiej Agnieszka Kąkolewska, ale po  autowym ataku Magdy Stysiak był remis po 2. Natalia Mędrzyk skontrowała na 8:6, a w kolejnej akcji punkt blokiem zdobyła Klaudia Alagierska. Piętnasty punkt zdobyła sprytnym zagraniem Agnieszka Kąkolewska, w kolejnych akcjach bardzo dobrze funkcjonował system blok – obrona. Premierowa odsłona zakończyła się tak, jak się zaczęła – dobrą akcją Kąkolewskiej.Po przerwie początkowo zespoły nie zdobywały punktów przy własnej zagrywce. Pierwsze przełamanie wykonały Azerki, doprowadzając do wyniku 6:4. Po asie serwisowym Alagierskiej Polki wyszły na prowadzenie 10:9, natomiast po serii trudnych zagrywek rywalek było 14:11, a po ich udanych blokach 16:12. Biało-czerwone zrewanżowały się tym samym i doprowadziły do wyniku 17:20. Malwina Smarzek–Godek atakiem zza lini trzeciego metra dała remis po 20. Przeciwniczki utrzymały jednak koncentrację i wygrały swojego pierwszego seta w Spale.

Rozdrażnione Polki rozpoczęły w bardzo dobrym rytmie i po kilku punktowych seriach zdobytych przy własnej zagrywce prowadziły 12:2, nie dając rywalkom dojść do głosu. Po ataku Natalii Mędrzyk na tablicy pojawił się wynik 16:4. Seta zakończył blok duetu Stysiak – Alagierska, a Azerki nie miały w nim zbyt wiele do powiedzenia (25:12).

Po zmianie stron na boisku kolejno pojawiały się zmienniczki. Azerki wykorzystały chwile zamieszania i wyszły na prowadzenie 7:3. Przy zagrywce Zuzanny Góreckiej Polki doprowadziły do remisu po 7. Po przerwie na prośbę trenera rywalek nasza przyjmująca zaserwowała dwa asy z rzędu. Kontratak z lewego skrzydła naszej przyjmującej dał wynik 17:13, cały mecz zakończyła Martyna Łukasik (25:21)

Przypomnijmy, że biało-czerwone już w niedzielę wyjadą do Holandii, gdzie 7. stycznia rozpocznie się turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich. W pierwszym sparingu z Azerbejdżanem podopieczne Jacka Nawrockiego nie dały rywalkom szans, wygrywając wszystkie pięć rozegranych setów.

Polska – Azerbjedżan 3:1
(25:18, 21:25, 25:12, 25:21)

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-01-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved