Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Politechnika Pszczółka Lublin wygrywa w Świdniku

Politechnika Pszczółka Lublin wygrywa w Świdniku

fot. Łukasz Krzywański

Już po raz dwunasty rozegrany Memoriał Tragicznie Zmarłych Siatkarzy Avii w Świdniku. Tegoroczną edycję wygrali siatkarze Politechniki Pszczółki Lublin.

W tegorocznym memoriale udział wzięły drużyny, które prowadzone są przez szkoleniowców mających przeszłość związaną ze Świdnikiem. – Zarówno szkoleniowiec Stali Grudziądz Piotr Gabrych, Neobusa RAF-MAR Niebylec Tomasz Józefacki, jak też LKPS-u Politechniki Pszczółki Lublin Sławomir Czarnecki grali w naszej drużynie. Chcieliśmy ten fakt przywołać na pamięć i sprawić, aby nasi byli zawodnicy znowu spotkali się na parkiecie, choć tym razem w nowej roli – powiedział w rozmowie z Dziennikiem Wschodnim Roman Lis, prezes Avii.

Zawody rozegrane zostały systemem każdy z każdym, do trzech setów. Punkty przyznawane były za wygrane partie. Za zwycięstwo w danej partii drużyna dostawała jeden punkt. Najlepsza w Świdniku okazała się ekipa z Lublina, która poniosła jedną porażkę. Na drugiej pozycji uplasował się zespół z Niebylca, na trzeciej z Grudziądza, a stawkę zamknęła Avia.Memoriał Tragicznie Zmarłych Siatkarzy Avii znany jest kibicom w Świdniku pod dawną nazwą Memoriał Pyca i Siennickiego. Obaj byli siatkarzami świdnickiego klubu i obaj zginęli. Zdzisław PycHenryk Siennicki wracali samochodem z meczu ligowego w Sosnowcu. Do wypadku doszło na Górkach Czechowskich 7 listopada 1976 roku.

Z kolei 16 października 2004 roku doszło do kolejnego tragicznego wydarzenia w historii Avii. Drużyna wracała dwoma busami z meczu z Orłem Międzyrzec w Lubuskiem. Chcąc ominąć gałąź połamanego drzewa, jeden z busów, którego prowadził Stefan Sznajder, zderzył się z litewskim tirem. Śmierć poniosły wówczas cztery osoby – kierowca i trzech siatkarzy: Łukasz Jałoza, Wojciech TrawczyńskiJakub Zagaja. Najstarszy z tej trójki miał zaledwie 25 lat.

Wyniki XII Memoriału Tragicznie Zmarłych Siatkarzy Avii:

LKPS Politechnika Pszczółka Lublin – Neobus RAF-MAR Niebylec 3:0
(26:24, 25:23, 25:22)

Avia Świdnik – Neobus RAF-MAR Niebylec 1:2
(26:24, 19:25, 21:25)

Avia Świdnik – Stal Grudziądz 1:2
(22:25, 17:25, 25:20)

LKPS Politechnika Pszczółka – Stal Grudziądz 1:2
(17:25, 25:23, 19:25)

Neobus RAF-MAR Niebylec – Stal Grudziądz 3:0
(25:21, 29:27, 25:20)

Avia Świdnik – LKPS Politechnika Pszczółka 0:3
(20:25, 12:25, 21:25)

źródło: Dziennik Wschodni

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved