Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Polina Rahimova: Żaden mecz sam się nie wygra

Polina Rahimova: Żaden mecz sam się nie wygra

fot. CEV

– W tym turnieju nie będzie słabych zespołów. Trzeba będzie walczyć do końca w każdym meczu, być skoncentrowanym od pierwszej do ostatniej piłki. Tu nie będzie miejsca na relaks i myślenie, że mecz sam się wygra – mówi tuż przed rozpoczęciem mistrzostw Europy siatkarek jedna z gwiazd reprezentacji Azerbejdżanu, Polina Rahimova.

Reprezentantki Azerbejdżanu rywalizację w tegorocznych mistrzostwach Europy rozpoczną w piątek starciem z Węgrami. MVP Ligi Europejskiej z 2016 roku, Polina Rahimova, nie ukrywa, że liczy na dobry występ swój i swojej ekipy. – Moim głównym celem jest to, by dobrze się zaprezentować i oczywiście dobrze podczas tego turnieju bawić – mówi zawodniczka. – Jako zespół chciałybyśmy na pewno wyjść z grupy i pokazać dobrą grę – dodaje.Nie ukrywa jednak, że o sukces łatwo nie będzie. – Wszystkie zespoły grają bardzo dobrze i są groźnymi rywalami. Wszystkie mocno trenowały i solidnie przygotowywały się do tego turnieju. Każdy będzie więc chciał wygrywać, ale jeśli miałbym wskazać faworytów, to według mnie są nimi Azerbejdżan, Włochy, Turcja i Rosja – przyznaje Rahimova.

Reprezentacja Azerbejdżanu w grupie A oprócz Węgier zmierzy się też z Polską i Niemcami. – Nie ma wśród tych drużyn słabych zespołów – podkreśla azerska atakująca. – Podczas takiego turnieju każdy rywal jest groźny. Dlatego trzeba będzie walczyć do końca w każdym meczu, być skoncentrowanym od pierwszej do ostatniej piłki. Tu nie będzie miejsca na relaks i myślenie, że mecz sam się wygra. Trzeba będzie ciężko zapracować na każdy punkt. Bez pracy nie ma kołaczy – mówi.

Azerbejdżan jest jednym z dwóch gospodarzy tegorocznego turnieju. Drugim jest Gruzja. Polina Rahimova nie ukrywa zadowolenia z tego, że to w jej kraju zostaną rozegrane mistrzostwa. Dostrzega w tym szansę na promocję rodzimej siatkówki. – Ta impreza na pewno odegra ważną rolę w rozwoju siatkówki w naszym kraju. Może pomóc w stworzeniu silniejszej ligi, a także przede wszystkim przyciągnąć sponsorów, którzy będą w ten sport inwestować. Siatkówka w Azerbejdżanie już jest mocna, ale potrzebuje wsparcia. Myślę, że możemy się do tego przyczynić, czuję, że wiele może od nas zależeć – kończy azerska atakująca.

źródło: inf. własna, worldofvolley.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-09-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved