Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Półfinałowy uraz Bartosza Bednorza

Półfinałowy uraz Bartosza Bednorza

Wiadomo, że  Bartosz Bednorz na pewno nie wystąpi w finale ligi włoskiej. Jego Azimut Modena w piątym meczu przegrał półfinałową batalię z Sir Safety Conad Perugia. Tak naprawdę nie wiadomo też co dalej z polskim przyjmującym, gdyż ten nabawił się w tym starciu kontuzji, a sam uraz wydaje się być poważny.

Bartosz Bednorz nabawił się w końcówce drugiego seta. W trakcie przyjmowania zagrywki polskiemu zawodnikowi niebezpiecznie podwinęła się prawa noga. Na tę chwilę ciężko określić jak poważny jest to uraz, ale cała sytuacja wyglądała groźnie, a przyjmujący opuścił boisko i nie pojawił się na nim do końca spotkania. Pierwsze informacje napływające z Włoch nie są najgorsze, sam zawodnik pod koniec meczu starał się już chodzić, ale dokładniejsze mają zostać podane, gdy Polak przejdzie szczegółowe badania.

Polski przyjmujący w czasie, gdy przebywał na boisku był jednym z najlepszych zawodników swojej drużyny. W niepełnych dwóch setach Bednorz zdobył 10 punktów – 7 atakiem, przy 58% skuteczności, jeden blokiem oraz dwa zagrywką. Po kontuzji Polaka Azimut walczył jeszcze w drugiej odsłonie na przewagi, ale przegrał ją 27:25, a finalnie cały mecz wygrali rywale – w tie-breaku.

Przypomnijmy, Bartosz Bednorz znalazł się w szerokim składzie reprezentacji Polski powołanym na sezon 2019.