Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Polak w Zenicie? Transferowe plotki przed kolejnym sezonem

Polak w Zenicie? Transferowe plotki przed kolejnym sezonem

fot. Klaudia Piwowarczyk

Rozgrywki ligowe trwają w najlepsze, ale już pojawiają się informacje odnoście transferów na następny sezon. Tym razem w centrum uwagi znaleźli się reprezentanci Polski, którzy mogą trafić do klubów ze ścisłej światowej czołówki.

Bartosz Bednorz rewelacyjnie radzi sobie w lidze włoskiej. Przyjmujący to filar zajmującego obecnie trzecie miejsce w tabeli rozgrywek, Leo Shoes Modena. Polak jest aktualnie drugim najlepiej punktującym zawodnikiem zespołu, a także trzecim najlepiej serwującym w Serie A. Pojawiły się jednak pogłoski, że po sezonie zawodnik może zmienić klub. Znalazł się on bowiem w orbicie zainteresowań rosyjskiego giganta. W Zenicie Kazań szykują się poważne zmiany, z zespołem mają pożegnać się Cwetan Sokołow i Earvin N’Gapeth, z kolei na pozycję atakującego miałby powrócić Maksym Michajłow. Bednorz byłby jednym we wzmocnień z zespołu, a na pozycji przyjmującego grałby wraz z Lealem.Z kolei na przenosiny z Rosji do Włoch może zdecydować się reprezentacyjny rozgrywający, Fabian Drzyzga. Polak obecnie jest zawodnikiem lidera tabeli, Lokomotiwu Nowosybirsk. Siatkarzem interesują się władze Sir Safety Conad Perugia. Wszystko zależy tutaj jednak od transferowych ruchów innych graczy. Wciąż decyzji o kontrakcie w przyszłym sezonie nie podjął obecny rozgrywający wicemistrza Włoch, Argentyńczyk Luciano De Cecco. Nie bez znaczenia dla zespołu z Umbrii będą także ruchy w innych zespołach, spekuluje się także o powrocie Bruno Rezende do Modeny. W takiej sytuacji celem Perugii prawdopodobnie byłby Micah Christenson.

Niedawno władze Sir Safety Conad Perugia poinformowały o przedłużeniu kontraktu z Wilfredo Leonem. Przyjmujący związał się z klubem na kolejne dwa sezony. – Umowa jest na zasadzie 1+1, czyli z możliwością rozwiązania po jednym sezonie – wyjaśnił menadżer zawodnika, Andrzej Grzyb. Ściągnięciem Leona do PlusLigi miałyby być zainteresowane kluby z czołówki PlusLigi. Transfer Leona miałby być jednak możliwy dopiero po sezonie 2020/21. –  Mieliśmy już w ubiegłym roku zapytania, a dzisiaj mogę potwierdzić, że są aktualne oferty od trzech zespołów PlusLigi – powiedział menadżer. –  Czy nasze kluby stać na niego? Tak, jeśli do budżetu włączy się indywidualny sponsor i wiem, że są takie plany. O wyborze zadecyduje także siła sportowa danej drużyny i fakt, czy budowany skład daje szanse na walkę o europejskie trofea – dodał Grzyb.

źródło: inf. własna, se.pl, sport.tvp.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved