Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Polak wicemistrzem Rumunii

Polak wicemistrzem Rumunii

fot. 007sport.ro

Pandemia koronawirusa zatrzymała rozgrywki siatkarskie na całym świecie. Podobnie było w Rumunii, gdzie tamtejsza federacja zdecydowała o zakończeniu rozgrywek i przyznaniu tytułów mistrzowskich po rundzie zasadniczej. CSM Volei Alba Blaj został po raz drugi w historii mistrzem Rumunii siatkarek, wśród siatkarzy po raz piąty po tytuł sięgnął CS Arcada Galati. Drugie miejsce w rozgrywkach zajął SCMU Craiova ze Stanisławem Wawrzyńczykiem w składzie.

Rumuńska federacja podjęła decyzję o zakończeniu sezonu i przyznaniu tytułów mistrzowskich. Rozgrywki zostały tam przerwane 12 marca po rozegraniu dwóch kolejek drugiego etapu. Nie zmieniły one jednak kolejności po rundzie zasadniczej i to ona została uznana jako końcowa.Po raz piąty w historii mistrzem kraju został zespół Arcada Galati, który wygrał 17 spotkań, notując zaledwie jedną porażkę. Na drugim miejscu zakończyła sezon drużyna SCMU Craiova ze Stanisławem Wawrzyńczykiem w składzie. Wygrała ona 14 z 18 meczów i miała trzy punkty przewagi nad trzecim Dinamem Bukareszt.

W rumuńskiej lidze siatkarek po raz drugi po mistrzostwo kraju sięgnął zespół CSM Volei Alba Blaj. W jego składzie grało kilka siatkarek znanych z występów w polskiej lidze, m.in. Bianka Busa, Sanja Gamma czy też Femke Stoltenborg. Alba Blaj przegrał tylko jedno spotkanie w rundzie zasadniczej, a w klasyfikacji o pięć punktów wyprzedził Dinamo Bukareszt i o 10 punktów CSM Targoviste. Alba Blaj zagra w kwalifikacjach do przyszłorocznej Ligi Mistrzyń, podobnie jak Arcada Galati w kwalifikacjach do Ligi Mistrzów.

źródło: CEV, inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved