Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME 2017: Polacy z Serbami w grupie

ME 2017: Polacy z Serbami w grupie

W Krakowie odbyło się losowanie grup przyszłorocznych mistrzostw Europy mężczyzn, które odbędą się w Polsce. Wiadomo, że biało-czerwoni zagrają na pewno w Ergo Arenie z Serbią, Finlandią i Estonią.Polska jako gospodarz miała zagwarantowany start w europejskim czempionacie, więc nie musiała się kwalifikować. Poza biało-czerwonymi w tym turnieju, dzięki dobremu wynikowi na poprzednich mistrzostwach, zapewniony start miały Francja, Słowenia, Włochy, Bułgaria, Rosja i Serbia. Przez kwalifikacje awansowały natomiast Niemcy, Finlandia, Belgia, Słowacja, Holandia i Czechy oraz po barażach Hiszpania, Estonia oraz Turcja.

Drużyny zostały podzielone na cztery grupy. Do każdej z nich Polacy jako gospodarze mogli przyporządkować po jednej z ekip, a później kolejno zostały do nich dolosowane pozostałe trzy zespoły. W tej samej grupie nie mogli znaleźć się finaliści poprzednich mistrzostw, czyli Francuzi i Słoweńcy.

Najlepsi siatkarze Europy zagrają w Szczecinie, Gdańsku, Katowicach i Krakowie. Do ćwierćfinału awansują najlepsze ekipy z grup. Pozostali ćwierćfinaliści zostaną wyłonieni w barażach.

Podział na grupy:
Grupa A (Gdańsk): Polska, Serbia, Finlandia, Estonia
Grupa B (Szczecin): Włochy, Niemcy, Słowacja, Czechy
Grupa C (Kraków): Rosja, Bułgaria, Słowenia, Hiszpania
Grupa D (Katowice): Francja, Belgia, Holandia, Turcja

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2016-11-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved