Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Polacy wygrali pierwszy sparing z Brazylijczykami

Polacy wygrali pierwszy sparing z Brazylijczykami

Reprezentacja Polski U-23 przygotowuje się do mistrzostw świata w swojej kategorii wiekowej. Podczas turnieju w Kairze, na którym testowane będą nowe zasady, biało-czerwoni zagrają kolejno z Kubą, Brazylią, Meksykiem, Japonią i Egiptem. Polacy w pierwszym sparingu przed mundialem wygrali 4:2 z Brazylijczykami.

Oba zespoły przygotowują się do mistrzostw świata U-23 w Kairze (18-25 sierpnia). W sobotę w Jelczu-Laskowicach rozegrały pierwszy z trzech meczów sparingowych. Dwa następne odbędą się 13 sierpnia w Twardogórze (17:00) i 15 sierpnia Wałbrzychu (19:00).Mecze w Kairze będą rozgrywane do czterech zwycięskich setów po 15 punktów w każdym. Po wykonaniu zagrywki zawodnik będzie musiał wylądować przed linią dziewiątego metra. – Mieliśmy miesiąc na przygotowanie się do nowego systemu. Chodzi głównie o zagrywkę i mamy jeszcze tutaj rezerwy. Granie samych tie-breaków wymaga cały czas koncentracji. Strata dwóch-trzech punktów na początku seta jest już później trudna do odrobienia, choć w drugiej partii udało nam się odwrócić losy rywalizacji – powiedział trener Dariusz Daszkiewicz.

Do mistrzostw w Kairze Polska wywalczyła awans, wygrywając pod koniec lipca 2016 w Zagrzebiu europejski turniej kwalifikacyjny.

Polska – Brazylia 4:2
(9:15, 16:14, 13:15, 15:9, 15:13, 15:12)

Skład reprezentacji Polski: Marcin Komenda, Kamil Semeniuk, Marcin Kania, Jarosław Mucha, Paweł Halaba, Rafał Szymura, Mateusz Czunkiewicz (libero) oraz Bartłomiej Lipiński, Jan Firlej i Dominik Depowski

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacje młodzieżowe, rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-08-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved