Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Polacy przegrali sparing, zmiana w kadrze na uniwersjadę

Polacy przegrali sparing, zmiana w kadrze na uniwersjadę

Polscy siatkarze, którzy szykują się startu w 30. Letniej Uniwersjadzie w Neapolu, przegrali w towarzyskim meczu z Czechami 2:3. W piątek biało-czerwoni rozegrają pierwsze spotkanie grupowe, a ich rywalem będzie Brazylia.

Mecz z Czechami odbył się w hali w Ariano Irpino, niewielkiej i malowniczo położonej na górskim zboczu miejscowości. Biało-czerwoni, by tam dotrzeć, musieli jechać autokarem ponad półtorej godziny. Gdy do tego doda się fakt, iż do Włoch dotarli dopiero ok. godziny 2 w nocy widać, że nie mogli być wypoczęci. – Dobrze, że zagraliśmy tyle setów, bo przez okres przygotowawczy nie mieliśmy żadnych sparingów, możliwości, żeby poczuć taki rytm meczowy. Fajnie, że mogliśmy zagrać pięć setów z Czechami. Nie jesteśmy jeszcze zadowoleni z tego, jak to wszystko wygląda, ale trochę podróż dała się we znaki, czuć to w nogach i całym organizmie. Myślę, że w środę już będziemy się aklimatyzować i będzie to wyglądało coraz lepiej – przyznał przyjmujący Kamil Semeniuk.Wiadomo już, że w kadrze uniwersjadowej nie zagra Piotr Łukasik. Do drużyny wraca za to z pierwszej reprezentacji atakujący Bartosz Filipiak, który razem z libero Jędrzejem Gruszczyńskim jeszcze we wtorek mają dolecieć do Neapolu. W tym czasie ich koledzy będą brali udział w ceremonii wciągnięcia flagi w głównej wiosce uniwersjadowej, która mieści się na dwóch luksusowych statkach wycieczkowych. Siatkarze akurat tu nie mieszkają, bo wszystkie drużyny uczestniczące w turniejach siatkówki kobiet i mężczyzn zakwaterowano w hotelach w Salerno i Casercie.

Pierwszym rywalem biało-czerwonych w turnieju uniwersjadowym będzie Brazylia, a kolejnymi przeciwnikami polskiej drużyny będą Francja, Iran i Kanada. – Myślę, że potencjał jest ogromny. Wcześniej nie mieliśmy okazji do sparingów, więc ciężko było nam się zgrać, zorganizować w rytmie meczowym. Ale taka jest rzeczywistość, mamy mało czasu. Tu zagraliśmy pięć setów i każdy miał chwilę, żeby zgrać się z rozgrywającym, zobaczyć, jaką piłkę potrzebujemy do ataku. Myślę, że pod względem zgrania będziemy gotowi na pierwszy mecz i pokażemy się z jak najlepszej strony. Mam nadzieję, że będziemy zwycięsko przechodzić przez kolejne spotkania – stwierdził Semeniuk.

Uniwersjada rozpocznie się w środę, 3 lipca, a zakończy 14 lipca. Polacy wystawili blisko 120-osobową reprezentację, która rywalizować będzie w dziesięciu dyscyplinach sportu.

Kadra siatkarzy na 30. Letnią Uniwersjadę w Neapolu:
rozgrywający: Michał Kędzierski, Łukasz Kozub
przyjmujący: Paweł Halaba, Bartłomiej Lipiński, Kamil Semeniuk
atakujący: Damian Domagała, Bartosz Filipiak
środkowi: Bartłomiej Lemański, Patryk Niemiec, Jan Nowakowski
libero: Jędrzej Gruszczyński, Mateusz Masłowski.

źródło: inf. prasowa, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn, siatkówka akademicka

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-07-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved