Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plażowe ME: Polacy poznali rywali w fazie pucharowej

Plażowe ME: Polacy poznali rywali w fazie pucharowej

fot. Aleksandra Twardowska

W Holandii zakończyła się faza grupowa plażowych mistrzostw Europy. Swoich rywali poznały polskie duety, które awansowały do kolejnej części turnieju. Dwa z nich w piątek powalczą o możliwość gry w 1/8, natomiast Piotr Kantor i Bartosz Łosiak dzięki wygraniu grupy do walki przystąpią dopiero w sobotę.

Polskie duety ze zmiennym szczęściem radziły sobie w fazie grupowej plażowych mistrzostw Europy. W grupie B Kacper Kujawiak i Maciej Rudol nie zdołali wygrać nawet seta, mimo że w swoim ostatnim meczu mieli kilka piłek setowych (ostatecznie przegrali 28:30). W grupie C Mariusz Prudel i Jakub Szałankiewicz rozpoczęli od porażki. Ich kolejne dwa spotkania rozstrzygały się po trzysetowych bojach. Polacy wygrali z Holendrami i przegrali z Austriakami, co dało im trzecie miejsce. W grupie D Piotr Kantor i Bartosz Łosiak nie mieli sobie równych. Polacy przegrali tylko jednego seta (w pierwszym meczu przeciwko Holendrom Boehlé/Van de Velde) i zajęli pierwszą lokatę. Ostatni polski duet – Grzegorz Fijałek/Michał Bryl rywalizował w grupie G. Po dwóch zwycięstwach przegrali z Łotyszami Smedinsem i Samoilovsem i zajęli 2. miejsce.W piątek w Holandii zostaną rozegrane baraże o 1/8. Fijałek i Bryl w swoim meczu zagrają przeciwko Turkom Giginoglu/Gögtepe. Siatkarze ci rywalizowali w grupie z Kujawiakiem i Rudolem, pokonując biało-czerwonych 2:0 (21:17, 21:17). Spotkanie w Utrechcie zaplanowane zostało na 17:00. Zwycięzca tego meczu w 1/8 zagra przeciwko Hiszpanom Herrera/Gavira, którzy wygrali grupę H. Godzinę wcześniej w Hadze na boisko wybiegną Prudel/Szałankiewicz, którzy zagrają z Francuzami – Thiercy/Gauthier-Rat. Triumfatorzy o ćwierćfinał powalczą z łotewskim duetem Smedins/Samoilovs. Na swojego rywala w 1/8 czekają natomiast Piotr Kantor i Bartosz Łosiak. Ich przeciwnikami będzie lepszy z duetów Varenhorst/Bouter – Bergmann/Harms. Mecz w Apeldoorn zaplanowano na 13:00 w sobotę 21 lipca.  Najwcześniej do polskiego pojedynku może dojść dopiero w półfinale.

Przypomnijmy, że w plażowych mistrzostwach Europy z przedstawicieli Polski pozostali tylko panowie. Już po pierwszym meczu grupowym przygodę z turniejem musiały zakończyć Kinga Kołosińska i Katarzyna Kociołek ze względu na uraz kolana Kołosińskiej. Do czołowej szesnastki nie udało się awansować Jagodzie Gruszczyńskiej i Aleksandrze Gromadowskiej. Polki w barażu przegrały z Ukrainkami Dawidową/Szczypkową 0:2 (16:21, 25:27).

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-07-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved