Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Polacy na drugim miejscu w rankingu FIVB

Polacy na drugim miejscu w rankingu FIVB

fot. FIVB

Mistrzostwa Europy nie zakończyły się dla Polaków udanie, jednak dotarcie do ćwierćfinału wystarczyło, aby w światowym rankingu biało-czerwoni wyprzedzili reprezentację Rosji i zajęli drugie miejsce. Do grona dziesięciu najlepszych zespołów na świecie dołączyli natomiast złoci medaliści mistrzostw Starego Kontynentu, którzy wyprzedzili Serbów.

Na czele rankingu FIVB nieprzerwanie stoi reprezentacja Brazylii. Mimo iż Brazylijczycy nie brali udziału w Pucharze Świata, a są organizatorem igrzysk olimpijskich, zostały im przypisane punkty, które otrzymali w tym turnieju w 2011 roku – wtedy zajęli 3. miejsce. Za Canarinhos plasują się biało-czerwoni, którzy awansowali na drugie miejsce. Pomimo nie najlepszych nastrojów po dopiero zakończonych mistrzostwach Europy Polacy mogą być zadowoleni z całego sezonu kadrowego, bowiem każdy międzynarodowy turniej kończyli wśród elity. Na trzecią lokatę za to spadli Rosjanie. W górę pną się również Włosi, którzy mieli bardzo udany sezon reprezentacyjny i z Japonii wywieźli kwalifikację olimpijską oraz srebrny medal, a na mistrzostwach Europy stanęli na najniższym stopniu podium. Azzurri wyprzedzili tym samym zwycięzców Pucharu Świata – zespół USA, który obecnie plasuje się na 5. miejscu w światowym rankingu. Te pięć drużyn znacząco odbiega od reszty, bowiem kolejna w rankingu Argentyna ma ponad 50 punktów straty do Amerykanów.

Zmiany nastąpiły również wśród ekip zamykających najlepszą dziesiątkę. Niemcy awansowali na 9. miejsce, a za nimi ex aequo na dziesiątej pozycji są reprezentacje Kanady i Francji. Te trzy drużyny wyprzedziły w rankingu Serbów. Poniżej prezentujemy ranking FIVB najlepszej dziesiątki zespołów.lp.DrużynaPunkty
1.Brazylia330
2.Polska286
3.Rosja274
4.Włochy268
5.USA245
6.Argentyna190
7.Bułgaria150
8.Iran145
9.Niemcy135
10.Kanada131
10.Francja131

 

Ranking FIVB powinien być ustalany na podstawie:

zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

źródło: FIVB, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, inne, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-10-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved