Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Z kim Polacy mogą zagrać w 1/8 finału ME?

Z kim Polacy mogą zagrać w 1/8 finału ME?

fot. cev.eu

Chociaż regulamin turnieju mistrzostw Europy mężczyzn jest taki sam jak u kobiet, wciąż sprawia wiele trudności nie tylko kibicom, ale również dziennikarzom. Przyjrzyjmy się, na kogo biało-czerwoni mogą trafić w 1/8 finału. Wszystko wskazuje na to, że najbardziej prawdopodobnym scenariuszem będzie rywalizacja z Niemcami lub Słowacją, szanse na grę z Polską mają też Hiszpanie.

Biało-czerwoni z kompletem zwycięstw przewodzą grupie D mistrzostw Europy siatkarzy i prawdopodobnie na pierwszym miejscu zakończą tę fazę mistrzostw. Brakuje im do osiągnięcia tego celu jednego wygranego seta w ostatnim meczu z Ukrainą. Z pierwszego miejsca mogą cieszyć się już w środę, jeśli Czesi wygrają chociaż jednego seta z Holendrami.Zgodnie z regulaminem, zajmując pierwsze miejsce w grupie D podopieczni trenera Vitala Heynena powinni trafić w 1/8 finału na czwarty zespół grupy B. Jest tylko jeden wyjątek od tej reguły. Reprezentacja Belgii, która jest współgospodarzem mistrzostw, nie może w tej fazie rozgrywek trafić na innego współgospodarza, czyli Holandię. Jeśli stanie się tak, że jeden z tych zespołów zajmie drugie miejsce, a drugi trzecie w swojej grupie, wówczas zespoły z miejsc 3-4 zamienią się miejscami.

Przyjrzyjmy się więc grupie B, w której podobnie jak w nasze pozostały do rozegrania cztery spotkania. Szans na awans nie mają już raczej Austriacy, którzy w czterech meczach zdobyli zaledwie jeden punkt, a czeka ich jeszcze mecz z Serbią. Środowe spotkanie pomiędzy Belgią i Serbią powinno rozstrzygnąć o pierwszym miejscu w grupie, a szanse na awans z trzeciego i czwartego miejsca mają jeszcze trzy zespoły – Słowacja, Niemcy i Hiszpania. Hiszpanie by znaleźć się w czołowej czwórce musieliby pokonać w czwartek Niemców i liczyć na korzystny wynik meczu Słowacja – Niemcy. Mają oni najmniejsze szanse z tych trzech drużyn na awans do 1/8 finału, ale nie jest to niemożliwe. Słowakom, którzy mają dwa zwycięstwa na koncie pozostał mecz z reprezentacją Niemiec. Jeśli go wygrają, zagwarantują sobie przynajmniej trzecie miejsce, a Polacy wówczas zmierzą się ze zwycięzcą spotkania Niemcy – Hiszpania. Jeśli jednak środowy mecz wygrają Niemcy, to oni zdecydują, kto awansuje z czwartego miejsca (Słowacja czy Hiszpania) i zagra z Polską.

Oczywiście w polskiej grupie Holendrzy mogą jeszcze przegrać mecz z Czechami i spaść na trzecie miejsce, a Belgowie w swojej grupie mogą zająć miejsce drugie. Wówczas biało-czerwoni zagrają z trzecim zespołem grupy B – a będą to najprawdopodobniej… Słowacy lub Niemcy.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2019-09-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved