Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Polacy ponownie lepsi od Brazylijczyków

Polacy ponownie lepsi od Brazylijczyków

fot. Klaudia Piwowarczyk

Przygotowująca się do mistrzostw świata reprezentacja Polski do lat 23 wygrała drugi sparing z Brazylijczykami. Tym razem podopieczni Dariusza Daszkiewicza pokonali rywali 4:1, a przed nimi jeszcze jeden sprawdzian, który zostanie rozegrany we wtorek w Wałbrzychu, zaś w środę rano biało-czerwoni wylecą już do Egiptu na mistrzostwa świata.

Powoli dobiegają końca przygotowania reprezentacji Polski do lat 23 do mistrzostw świata. Ostatnim ich etapem są sparingi z Brazylijczykami. Pierwszy biało-czerwoni wygrali 4:2, w drugim rozegranym w Twardogórze również okazali się lepsi od przeciwników, tym razem przegrywając tylko jednego seta. – Drugi mecz zaczęliśmy tym samym składem, co pierwszy. Na pewno zaprezentowaliśmy się znacznie lepiej niż w pierwszym spotkaniu. Dobrze funkcjonował system blok-obrona, skutecznie zagraliśmy na siatce oraz w zagrywce. Po trzech setach wymieniłem cały skład, na początku czwartej partii Brazylijczycy trochę nam odjechali, zdobyli kilka punktów po naszych błędach, ale z czasem zmiennicy też prezentowali się coraz lepiej – powiedział Dariusz Daszkiewicz. – Błędy ciągle nam się zdarzają, ale nie ma w tym nic dziwnego, bo to jest zupełnie inna reprezentacja niż ta, która walczyła w kwalifikacjach do mistrzostw świata. Musieliśmy zacząć tworzenie kadry od nowa, niektórzy siatkarze dopiero w niej debiutują, więc błędy na pewno będą się zdarzały. Naszym zadaniem jest ograniczanie ich liczby z każdym kolejnym meczem – dodał szkoleniowiec biało-czerwonych.Kadra U23: Polacy wygrali pierwszy sparing

Przed reprezentacją Polski jeszcze jeden mecz sparingowy z Brazylijczykami, który we wtorek po południu zostanie rozegrany w Wałbrzychu. Będzie to ostatnia szansa dla trenera Daszkiewicza, żeby mógł przećwiczyć różne warianty gry, a poprzeczka w tym spotkaniu powędruje jeszcze wyżej, bowiem rywale zagrają już w pełnym składzie. – W dwóch pierwszych meczach Brazylijczykom brakowało dwóch zawodników, którzy brali udział w mistrzostwach Ameryki Południowej. Dopiero dzisiaj przylecą do Polski, a dzięki temu Brazylijczycy będą mieli pełny skład na trzeci sparing – skomentował Daszkiewicz, który podkreślił, że dla biało-czerwonych najważniejszy będzie występ w mistrzostwach świata. – Warto wygrywać wszystkie mecze. na pewno zawodnikom łatwiej się przygotowuje, kiedy odnoszą sukcesy w sparingach, niemniej jednak dla nas najważniejsze będą mistrzostwa świata. W trzecim sparingu chcemy zagrać maksymalnie pięć setów, bo później czeka nas jeszcze podróż do Wrocławia, a o 2 w nocy musimy udać się już na lotnisko, bo o 6 rano mamy wylot do Egiptu – zakończył trener polskiej kadry do lat 23.

Polska – Brazylia 4:1
(15:12, 15:7, 15:10, 10:15, 15:12)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved