Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Biało-czerwoni dotarli do Sofii z przygodami

Biało-czerwoni dotarli do Sofii z przygodami

fot. Arkadiusz Buczyński

Zmagania w fazie grupowej EuroVolley 2015 za polskimi siatkarzami. Trzy zwycięstwa w Warnie muszą cieszyć, choć biało-czerwoni wciąż muszą zmagać się z przeciwnościami. Na boisku i niestety poza nim. Najpierw bułgarscy organizatorzy turnieju zaproponowali naszej kadrze podróż z Warny do Sofii samolotem, który odlatywał w poniedziałek o 6:00 rano.

Stephane Antiga nie przystał na bezsensowną propozycję, która pozbawiłaby jego ludzi snu, całą sytuację nazwał skandalem. Gdy mistrzowie świata odrzucili kuriozalną podróż samolotem, przyszło im się zmierzyć z podróżą autokarem między Warną a Sofią. Niestety 450-kilometrową trasę nasz zespół pokonywał aż dziewięć godzin (lot trwałby około godziny), a wszystko przez fatalne warunki drogowe i korki spowodowane wypadkiem, który przydarzył się na trasie. Polacy zjedli jeszcze po drodze obiad – zachwalali walory lokalnej kuchni – i wreszcie zameldowali się w stolicy Bułgarii. Niestety kierowca autokaru nie potrafił znaleźć w Sofii hotelu biało-czerwonych, co jeszcze przedłużyło podróż. – Podróż do Sofii trwała dłużej, niż zakładaliśmy, bo aż dziewięć godzin. Po drodze zdarzył się wypadek i staliśmy w korku, bo zamknięto drogę. To wszystko przedłużyło – poinformował rzecznik prasowy reprezentacji Mariusz Szyszko. – Tutaj ciągle nas coś zaskakuje. Żyjemy z dnia na dzień. A gdzie mamy trening? Powinniśmy na głównym boisku, ale tu nic nie jest pewne. Wszystko załatwia się tu ustnie, nikt nie daje żadnych potwierdzeń. Zatem tak naprawdę wszystko okazuje się zawsze na miejscu – powiedział Szyszko.

W końcu siatkarze zameldowali się w hotelu i na godzinę 20:00 miejscowego czasu udali się na pierwsze zajęcia w Armeec Arenie. Organizatorzy tradycyjnie zaskoczyli mistrzów świata, godzina zajęć została przesunięta. W Armeec Arenie toczyć się będzie rywalizacja aż po finał mistrzostw Europy 2015. Nasi siatkarze właśnie w tej hali wygrali Ligę Światową 2012, więc miłe wspomnienia ze stolicy Bułgarii wracają.



źródło: eurosport.onet.pl, sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2015-10-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved