Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME: Polacy daleko w indywidualnych rankingach, ich siłą jest zespół

ME: Polacy daleko w indywidualnych rankingach, ich siłą jest zespół

fot. Bianka Sawoniuk

Za nami pierwsza – grupowa faza mistrzostw Europy, przez którą reprezentacja Polski siatkarzy przebrnęła niczym burza. Dla biało-czerwonych pięć pierwszych spotkań w turnieju było jedynie rozgrzewką przed poważniejszymi starciami i meczami o medale. Po pierwszym etapie próżno szukać polskich siatkarzy w czołówkach indywidualnych zestawień mistrzostw Europy. Jedynie w rankingach atakujących i zagrywających możemy znaleźć w nich biało-czerwonych. To tylko pokazuje, jaką siłę ma polska reprezentacja w całości.

Szybkie mecze bez historii – tak wyglądały praktycznie wszystkie mecze polskiej reprezentacji w grupie D. Jedynie w meczu otwierającym mistrzostwa Europy w tym zestawieniu Estończykom udało się urwać seta biało-czerwonym. Mimo że Polacy gromili kolejnych rywali, nie przełożyło się to na statystyki indywidualne, w których podopieczni Vitala Heynena pozostają daleko w tyle. Wszystko ze względu na liczne roszady w polskiej drużynie, a także spotkania z mało wymagającymi rywalami.W pięciu pierwszych meczach najczęściej punktował Nimir Abdel-Aziz (123). O 10 punktów mniej zdobył drugi w rankingu reprezentant Turcji Adis Lagumdzija, a trzeci jest Jan Hadrava (111 punktów). Wśród Polaków najczęściej punktował Dawid Konarski (40 oczek), co dało mu 61. miejsce w tym rankingu. Po 39 punktów zdobyli Wilfredo Leon i Mateusz Bieniek (63. i 64. miejsce). Za nimi z punktem mniej znajduje się Michał Kubiak.

Reprezentant Holandii przewodzi także w indywidualnym rankingu najlepiej zagrywających. Abdel-Aziz do tej pory bezpośrednio punktował tym elementem 24 razy. Drugi jest Jan Hadrava (21 punktów), a trzeci Dimitrij Wołkow z dwunastoma asami na koncie. Najlepszy z reprezentantów Polski – Wilfredo Leon jest 21. Jeśli chodzi o skuteczność w polu zagrywki, najlepszą prezentował Macedończyk Filip Madjunkov, a za nim uplasował się Karol Kłos. Trzecie miejsce zajmuje Swetosław Gocew. Kolejny z Polaków – Aleksander Śliwka jest piętnasty.

W zestawieniu najskuteczniej atakujących brylują Polacy i Francuzi. Najlepszy jest Barthelemy Chinenyeze (63,16% skuteczności). Za nim plasuje się Artur Szalpuk ze skutecznością na poziomie 58,14%. Trzeci Nicolas Le Goff uzyskał 56,25%, a czwarty Michał Kubiak 56%. Za nimi znaleźli się jeszcze Julien Lyneel i Dawid Konarski.

Wśród rozgrywających Fabian Drzyzga jest siódmy, a Marcin Komenda dziewiąty. Pierwsze miejsce zajmuje Francuz, Benjamin Toniutti, który wyprzedza Vuka Todorovicia z Serbii i Igora Kobzara z Rosji.

Wśród najlepszych blokujących najlepszy jest Matteo Piano. Reprezentant Włoch punktował tym elementem 16 razy. O jeden blok mniej na koncie zapisali Swetosław Gocew z Bułgarii i reprezentant Ukrainy, Jurij Semeniuk. Najlepszy z Polaków Mateusz Bieniek jest dwunasty (11 punktów). Jeśli chodzi o procent skuteczności w tym elemencie pierwsze miejsce zajmuje Davide Candellaro (50% – 9 punktów przy 18 próbach). Drugi jest Stephen Boyer  (43,75% – 7/16), a trzeci Wilfredo Leon (40 %). Kolejny z reprezentantów Polski jest Mateusz Bieniek (14,81%).

Jeśli chodzi o przyjęcie, najlepiej radził sobie do tej pory Austriak Alexander Berger (40% skuteczności, przy 115 przyjętych zagrywkach). Za nim plasuje się Słoweniec Jani Kovacic (39,80% – 98 prób), a trzecią lokatę w zestawieniu zajmuje Grek Athanasios Protopsaltis (38,76, 129 prób). W rankingu nie znalazł się żaden z reprezentantów Polski.  Podobnie jest w zestawieniu skuteczności przyjęcia. W nim pierwsze miejsca zajmują kolejno Jani Kovacic, Athanosios Protopsaltis i Andreas-Dimitrios Fragkos.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2019-09-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved