Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Polacy na czwartym miejscu w rankingu, Polki poza „25”

Polacy na czwartym miejscu w rankingu, Polki poza „25”

fot. LUMIKA Anna Klepaczko

W najnowszym rankingu FIVB męska reprezentacja Polski została sklasyfikowana na czwartym miejscu. W tej sytuacji podopieczni trenera Vitala Heynena w olimpijskich kwalifikacjach zmierzą się prawdopodobnie z reprezentacjami Francji, Słowenii oraz Tunezji.

Ranking FIVB miał istotne znaczenie przy ustalaniu składu grup pierwszej części kwalifikacji do igrzysk olimpijskich Tokio 2020. Reprezentacje, które sklasyfikowano na 24 najwyższych lokatach (z wyjątkiem gospodarza igrzysk – reprezentacji Japonii, która zajmuje w nim 11. miejsce), zostaną podzielone na sześć grup po cztery zespoły. W dniach 9–11 sierpnia zostaną rozegrane turnieje kwalifikacyjne, których zwycięzcy uzyskają olimpijskie paszporty.W tej sytuacji, przy zachowaniu zasady serpentyny, mistrzowie świata będą walczyli o igrzyska z reprezentacjami Francji (9. miejsce), Słowenii (17. miejsce) oraz Tunezji (22. miejsce). Najtrudniejszym rywalem będzie w tej sytuacji drużyna trójkolorowych. Podopieczni trenera Laurenta Tillie odnieśli w ostatnich latach wiele sukcesów, m.in. sięgnęli po złoto mistrzostw Europy (2015) oraz dwukrotnie wygrali Ligę Światową (2015, 2017). Reprezentacja Słowenii dwukrotnie wyeliminowała Polaków z mistrzostw Europy, natomiast Tunezyjczycy to aktualni mistrzowie Afryki.

W przypadku niepowodzenia reprezentacja Polski będzie jeszcze miała szansę w jednym z turniejów kontynentalnych, które zostaną rozegrane w styczniu 2020 roku.

Polskie siatkarki nie zagrają w pierwszej fazie kwalifikacji. W rankingu zostały sklasyfikowane dopiero na 26. pozycji i są w tej sytuacji pierwszą drużyną, która znalazła się pod kreską.

źródło: polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski kobiet, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-11-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved