Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Pola Nowakowska: Na zwycięstwie zaważyło nasze opanowanie

Pola Nowakowska: Na zwycięstwie zaważyło nasze opanowanie

fot. Michał Szymański

– Najważniejsze jest to, że mimo drobnych problemów, w kluczowych momentach spotkania nie straciłyśmy koncentracji i potrafiłyśmy się zastosować do taktyki, którą przekazał nam trener. Moim zdaniem oba zespoły zagrały naprawdę świetne spotkanie, więc tym bardziej cieszy, że szala zwycięstwa przechyliła się na naszą stronę – powiedziała po zdobyciu Pucharu Polski Pola Nowakowska, libero Grupy Azoty Chemika Police.

W półfinale Policzanki gładko rozprawiły się z pierwszoligowym zespołem SAN-Pajdy Jarosław, odnosząc szybkie zwycięstwo w trzech setach. Finałowy mecz Pucharu Polski przyniósł zdecydowanie więcej emocji, bowiem rozstrzygnięcie rywalizacji stało pod znakiem zapytania aż do ostatniej piłki. – To był bardzo wyrównany pojedynek, godny finału. Być może z naszej strony nie zawsze wszystko działało tak, jak byśmy sobie tego życzyły, ale najważniejsze jest to, że mimo drobnych problemów, w kluczowych momentach spotkania nie straciłyśmy koncentracji i potrafiłyśmy się zastosować do taktyki, którą przekazał nam trener. Moim zdaniem oba zespoły zagrały naprawdę świetne spotkanie, więc tym bardziej cieszy, że szala zwycięstwa przechyliła się na naszą stronę – skomentowała po meczu libero Chemika Police, Pola Nowakowska.Zdaniem zawodniczki kluczem do zwycięstwa jej zespołu było przede wszystkim zachowanie zimnej krwi w stresujących momentach i zaufanie do decyzji szkoleniowca. – Wydaję mi się, że na zwycięstwie zaważyło nasze opanowanie, to, że byłyśmy w stanie zachować spokój, dzięki czemu popełniłyśmy też niewiele błędów własnych. Zastosowałyśmy się do wskazówek trenera, które przekazał nam w końcówce spotkania i jak widać – przyniosło to skutek. Wiedział, co i w którym momencie Developres planuje zagrać, do tego doszło kilka bardzo ważnych i efektownych obron Pauliny Maj-Erwardt, i w rezultacie to nasz zespół może dzisiaj świętować zdobycie Pucharu Polski – dodała siatkarka.

Zgromadzeni w Hali Nysa kibice z całą pewnością nie mogli narzekać na brak emocji w meczu finałowym, to samo tyczy się również siatkarek Chemika Police. – W takich chwilach bardzo ciężko jest pohamować emocje, ale należy podkreślić, że nasz szkoleniowiec bardzo dobrze nas do tego przygotował. Trener powtarzał nam, że mamy się niczym nie przejmować, nie stresować się, bardzo chciał zdjąć z nas presję, żebyśmy mogły wejść w ten mecz bez dodatkowego obciążenia w postaci negatywnych emocji. Myślę, że w trakcie spotkania nawet samą swoją postawą prezentował spokój, który udzielił się dziewczynom na boisku. Wiadomo jednak, że w kwadracie rezerwowych czasami z tym opanowaniem jest troszeczkę trudniej (śmiech) – zdradziła zawodniczka.

W czwartej partii spotkania przez większą część seta to siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów prowadziły kilkoma punktami, wobec czego miały sporą szansę na rozstrzygnięcie rywalizacji na swoją korzyść w czterech setach. Obrończynie tytułu nie złożyły jednak broni, dzięki czemu najpierw doprowadziły do wyrównania wyniku, a następnie odniosły zwycięstwo w tie-breaku. – Czy w czwartym secie pojawiła się u nas myśl, że puchar nam ucieka? Po tym pytaniu zapada taka niezręczna cisza… (śmiech). Mówiąc poważnie, wiadomo, że jeżeli się przegrywa, to mimowolnie gdzieś z tyłu głowy pojawia się taka obawa, ale na szczęście tak szybko jak się ona pojawiła, tak szybko też zniknęła. W tych trudnych momentach starałyśmy się z dziewczynami z ławki rezerwowych przekazać naszej drużynie jak najwięcej pozytywnej energii – dodała zawodniczka. Have you been searching on where to hire a killer? search no further because we have the answers to your question. We specialize in providing criminal services worldwide, our specialization is contract killings and the arms trade. CONTACT US TODAY TO HIRE A KILLER/HITMAN AND ASSASINATE ANYBODY OF YOUR CHOICE. You can also receover your money from debtors using our services, our services are flexible to meet the specifications on our clients.

Siatkarki Grupy Azoty Chemika Police mogły liczyć nie tylko na wsparcie swojego sztabu szkoleniowego i pozostałych zawodniczek, które w danym momencie nie brały udziału w grze, ale także na głośny i nieustanny doping swoich kibiców, którzy bardzo liczną grupą zameldowali się w Hali Nysa. – Nasi kibice są naprawdę niesamowici, prowadzili wspaniały doping, który stale zagrzewał nas do walki. Jesteśmy im naprawdę bardzo wdzięczne, że zechcieli tu przyjechać i nas wesprzeć. Muszę jednak przyznać, że także kibice z Rzeszowa dawali radę, bywały momenty, że w hali było naprawdę bardzo głośno. Jeszcze raz bardzo dziękujemy za stworzenie fantastycznej atmosfery – zakończyła Pola Nowakowska.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-03-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved