Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Pola Nowakowska: Nerwy nie pomagały mi w grze

Pola Nowakowska: Nerwy nie pomagały mi w grze

fot. Sylwia Lis

Siatkarki Developresu Rzeszów bez straty seta pokonały KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. To było kolejne spotkanie, w którym w miejsce kontuzjowane Agaty Sawickiej na boisku pojawiła się młoda zawodniczka rzeszowskiego klubu – Pola Nowakowska.

 Rzeszowianki nie miały większych problemów z wypunktowaniem rywalek z KSZO. Tylko pierwsza partia spotkania była nieco bardziej wyrównana, w kolejnych fragmentach gry przyjezdne nie zdołały przekroczyć bariery 20 punktów zdobytych w secie. W spotkaniu szansę zaprezentowania się w pełnym wymiarze otrzymała młoda libero zespołu ze stolicy Podkarpacia. – Dziś byłam bardzo zestresowana, nerwy nie pomagały mi w grze. Chciałam jak najszybciej pozbyć się tych złych emocji, ale siedziały we mnie do końca meczu, co było widać. Przepraszam za moje niektóre obrony, ale cieszę się, że są trzy punkty i pomimo tych małych błędów udało się wygrać – mówiła po meczu zawodniczka Developresu Rzeszów.

Aktualnie Pola Nowakowska zastępuję kontuzjowaną Agatę Sawicką. Siatkarka przyznała, że cieszy się, iż ma szansę grać i wspierać swoją drużynę w trudnym okresie, w którym brakuje podstawowej libero. Dodaje też, że wolałaby, by okoliczności były inne: – Życzę Agacie zdrowia i tego, by jak najszybciej wróciła do gry – podkreśliła libero Developresu Rzeszów. Przypomnijmy, że Agata Sawicka doznała urazu podczas spotkania rzeszowskiej ekipy w Bielsku-Białej z BKS-em. Badania wykazały naciągnięcie ścięgna w kolanie, absencja podstawowej libero zespołu z Rzeszowa szacowana była na około tydzień.

Luty to ciężki okres dla zawodniczek rzeszowskiego Developresu, gdyż łącznie w tym miesiącu rzeszowianki rozegrają aż osiem spotkań. Oznacza to również mało czasu na odpoczynek i zresetowanie głów. Jaki sposób na oderwanie się od siatkówki ma Pola Nowakowska? – W czasie wolnym od treningu staram się jechać na odnowę, by trochę odprężyć ciało. Dużo śpię, bo to mi też pomaga. (śmiech) Odprężeniem dla mnie jest też słuchanie muzyki i rozmowa z rodziną, co okazuje się zawsze pomocne – dodała zawodniczka.

Aktualnie siatkarki Developresu Rzeszów utrzymują pozycję wicelidera Ligi Siatkówki Kobiet, z wynikiem 41 punktów do lidera z Polic rzeszowianki tracą 4 punkty, mając jedno rozegrane spotkanie mniej.

źródło: developres.rzeszow.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-02-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved