Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Pola Nowakowska: Fajnie jest wejść nawet na dwie, trzy piłki

Pola Nowakowska: Fajnie jest wejść nawet na dwie, trzy piłki

fot. Michał Szymański

Siatkarki Grupy Azoty Chemika Police w tym sezonie kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa. Podopieczne Ferhata Akbasa reprezentują LSK także w rozgrywkach Pucharu CEV. W środę policzanki na własnym boisku pokonały  Sanaya Libby’s La Laguna w przysłowiową godzinę z prysznicem.  Już w  piątek Chemik w ramach LSK zagra z Pałacem Bydgoszcz.

  

Grupa Azoty Chemik Police był zdecydowanym faworytem starcia z przedstawicielem ligi hiszpańskiej.  Podopieczne Ferhata Akbasa praktycznie przez całe spotkanie kontrolowały boiskowe wydarzenia.  Ani na moment nie pozwoliły rywalkom uwierzyć w to, że mogą cokolwiek ugrać w Policach. Libero Pola Nowakowska przyznała jednak, że przeciwniczki wcale nie są zespołem do bicia. – Momentami rywalki potrafiły zagrać fajną siatkówkę, więc nie można powiedzieć tak do końca, że było łatwo. My jednak postawiłyśmy kropkę nad „i” i to cieszy – oceniła. W takich meczach ważne jest zachowanie koncentracji od początku do końca. – Większość czasu stałam w kwadracie rezerwowych, ale jak już weszłam, to skupienie oczywiście jest zawsze na 100%, nawet przy wyniku 25:13– powiedziała Pola Nowakowska.

Ferhat  Akbas widząc różnicę poziomów między drużynami decydował się na liczne zmiany w składzie. Grała  każda z siatkarek będących w składzie meczowym. – Trener, jak już jest bezpieczny wynik, to każdej stara się dać pograć chociaż chwilę i ” powąchać” boisko. Fajnie jest wejść nawet na te dwie czy trzy piłki, pomoc dziewczynom, ucieszyć się razem z nimi i wiedzieć, że jest się częścią drużyny – cieszyła się libero Grupy Azoty Chemik Police.  Rewanż odbędzie się 5. lutego w Hiszpanii. Policzankom do awansu wystarczy zwycięstwo w dwóch setach.

Chemik w środę nie stracił dużo sił, a już w piątek również u siebie zagra z Pałacem Bydgoszcz. Będzie to z pewnością trudniejsze spotkanie, niż to pucharowe. – To prawda. Patrząc chociażby na mecz, który graliśmy w Bydgoszczy, gdzie było 3:2 i na przewagi w tie-breaku. Na pewno będzie jeszcze kolejna odprawa video,  koncentrujemy się już na piątkowym spotkaniu i mam nadzieję, że pokażemy na co nas stać. To będzie trudny przeciwnik, ostatnio powalczyły z Developresem. Nie możemy na pewno zlekceważyć Pałacu, zresztą jak każdego innego rywala. Postaramy się wygrać w piątek – zakończyła Pola Nowakowska.

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-01-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved