Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Pola Nowacka: Jeszcze do mnie to nie dociera

Pola Nowacka: Jeszcze do mnie to nie dociera

fot. joker-swiecie.pl

– Bycie mistrzynią pierwszej ligi kobiet to wspaniałe uczucie, szczególnie, że dużo radości sprawiłyśmy ludziom związanym z siatkówką.  Mam nadzieję, że za kilka lat kibice będą wspominać tę historyczną chwilę nie tylko przez pryzmat mistrzostwa, ale przez drużynę, która walczyła do ostatniego gwizdka, oddała dużo zdrowia oraz serca na boisku – mówi przyjmująca Joker Świecie, Pola Nowacka.

Pola Nowacka w fazie play-off grała mniej niż więcej, co było pokłosiem kontuzji, ale w decydującym meczu mocno zaznaczyła swoją obecność na parkiecie. W tie-breaku przy 11:11 weszła na zagrywkę i swoimi serwisami sprawiła wiele problemów warszawiankom odrzucając je od siatki, a to utrudniło im skonstruowanie skutecznego ataku. Do tego dołożyła jednego asa serwisowego. – Na początku sezonu w ciemno brałybyśmy srebrny medal, ale skoro byłyśmy już tak blisko, to każda miała za cel złoto – podkreśla Pola Nowacka.Myślę, że nasza wola walki i przede wszystkim to jakim byłyśmy zespołem spowodowało tę przewagę nad Wisłą. Każda wkładała dużo serca w to co robi, miała świadomość o co walczy. Również kilka motywujących słów usłyszałyśmy od trenerów. Stresu myślę, że nie było. Grałyśmy u siebie, miałyśmy wspaniałych kibiców, którzy nas wspierali. Chciałyśmy po prostu zrobić piękne widowisko w Świeciu, dlatego odbył się ten piąty mecz – dodała zawodniczka Jokera.

Przyjmująca  zespołu ze Świecia cieszy się z pierwszego w karierze mistrzostwa I ligi mając jednocześnie nadzieję, że kibice nie zapomną długo tej złotej drużyny. – Bycie mistrzynią pierwszej ligi kobiet to wspaniałe uczucie, szczególnie, że dużo radości sprawiłyśmy ludziom związanym z siatkówką. Jednak szczerze mówiąc do teraz jeszcze do mnie to nie dociera. Mam nadzieję, że za kilka lat kibice będą wspominać tę historyczną chwilę nie tylko przez pryzmat mistrzostwa, ale przez drużynę, która walczyła do ostatniego gwizdka, oddała dużo zdrowia oraz serca na boisku. I przede wszystkim robiła to z dużym uśmiechem na buzi – dodaje Pola Nowacka.

źródło: joker-swiecie.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-04-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved