Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Podsumowanie tygodnia: Modlitwy o siatkarskie cuda

Podsumowanie tygodnia: Modlitwy o siatkarskie cuda

Runda zasadnicza PlusLigi chyli się ku końcowi, w Orlen Lidze rozpoczęła się natomiast runda play-off, a panie w międzyczasie dogrywają jeszcze Puchar Polski. Nie inaczej jest w pierwszych ligach – więc dzieje się na naszych polskich boiskach. Niewiele mniej działo się też w europejskich pucharach. Przed meczem Skry niemalże „modlono się” o cud i przyniosło to efekt. Pewnie teraz o kolejny cud modlitwy zaczęli wznosić siatkarze Lotosu Trefla Gdańsk, którzy w minionym tygodniu znowu zaliczyli klapę, tj. brak punktów w meczu z Czarnymi Radom. Przedstawiamy kolejne podsumowanie tego, co działo się w dniach 14-20.03.

Mecz tygodnia

Skra Bełchatów, Andrzej Wrona

Zenit Kazań – PGE Skra Bełchatów

Chyba nikt nie ma wątpliwości, że to ten mecz przykuł największą uwagę i był jednym z najczęściej komentowanych i wspominanych. Zapewne duża w tym zasługa wygranej bełchatowskiego zespołu, który przez wielu od początku stawiany był na przegranej pozycji. Od pierwszych akcji tego pojedynku PGE Skra grała dobrze, jednak po dwóch setach przegrywała 0:2. To nie podłamało podopiecznych Miguela Falaski, mało tego – zespół z Bełchatowa w kolejnych setach grał niczym lew i wyrwał wygraną przeciwnikom. Ci bowiem mieli już nawet dwie piłki setowe, ale nie zdołali ich wykorzystać. Teraz wszyscy czekają na rewanż, który odbędzie się w czwartek, 24 marca.

Więcej o spotkaniu Skry w Kazaniu można przeczytać TU.