Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Podsumowanie PlusLigi: Resovia – najgorszy sezon od powrotu do elity

Podsumowanie PlusLigi: Resovia – najgorszy sezon od powrotu do elity

fot. Klaudia Piwowarczyk

13. miejsce na koniec rozgrywek PlusLigi to z pewnością nie był szczyt marzeń siatkarzy Asseco Resovii. Zespół, który przed startem sezonu zapowiadał powrót do czołówki, nie spełnił całkowicie oczekiwań i od samego początku szło mu jak po grudzie. Cierpliwość sympatyków rzeszowskiego klubu została wystawiona na jedną z największych prób, a i prestiż samego klubu został mocno nadszarpnięty. 

ZŁE GORSZEGO POCZĄTKI

Podobnie jak w poprzednim okienku transferowym, tak i przed startem sezonu 2019/2020 w składzie Asseco Resovii doszło do rewolucji kadrowej. W drużynie zostało zaledwie 6 zawodników, a klub zakontraktował sporo nowych twarzy. Jednym z hitowych ruchów był powrót na Podkarpacie Zbigniewa Bartmana, a do zespołu dołączyło także czterech graczy z GKS-u Katowice oraz trener – Piotr Gruszka. Kolejnymi nowymi graczami byli doświadczeni Nicolas Marechal czy Nicholas Hoag i Grzegorz Kosok. Szybko jednak okazało się, że będzie trudno powrócić do czołówki. Co prawda w pierwszym meczu, nonen omen z GKS-em Katowice, rzeszowianie zdobyli punkt, to dopiero 6. listopada mogli cieszyć się z pierwszego zwycięstwa. Podopieczni trenera Gruszki pokonali 3:0 Visłe Bydgoszcz.Wydawało się, że ekipa z Podkarpacia złapie rytm, ale szybko okazało się, że był to jedynie zryw i faza play-off (wtedy jeszcze nie było absolutnie żadnych przesłanek, że rozgrywki skończą się wraz z rozwojem pandemii) zaczynała być coraz bardziej odległa. Nadzieja powróciła, kiedy Asseco Resovia pokonała Aluron Virtu CMC Zawiercie i Cerrad Eneę Czarnych Radom, ale potem znów zanotowała spadek, a jedną z bardziej bolesnych porażek była ta w Radomiu, gdzie zespół prowadzony wtedy przez Wojciecha Serafina przegrał 0:3. –  Cały sezon próbujemy coś zmienić, bo od początku sezonu to wygląda tragicznie. Myślę, że musimy jeszcze powalczyć, bo przed nami jeszcze kilka spotkań, ale jak tak dalej będziemy grali… mówił wtedy Marcin Komenda.

ZMIANA TRENERA, ZMIANA PREZESA

Niewiele dały roszady, do których władze klubu były w pewnym sensie zmuszone. Fatalne wyniki sprawiły, że z zespołem pożegnał się Piotr Gruszka i przez kilka spotkań funkcje pierwszego szkoleniowca pełnił jego asystent – Wojciech Serafin. Potem klub zakontraktował Emanuele Zaniniego, ale i to było za mało. Nie pomogła także zmiana prezesa, bowiem Krzysztofa Ignaczaka zastąpił Piotr Maciąg. Drużyna nie funkcjonowała tak, jak powinna prawie od początku do końca rozgrywek.

pojedyncze zrywy

Poza pojedynczymi zrywami, rzeszowianie zaprezentowali się zdecydowanie poniżej oczekiwań. Drużyna zawiodła i praktycznie nadal trudno dokładnie zdiagnozować, co było tego przyczyną. Zły dobór składu? Brak chemii? Cieplarniane warunki panujące w klubie, o których tak szeroko dyskutuje czasami siatkarskie środowisko? Przyczyn z pewnością było wiele, pytanie czy władzom klubu, siatkarzom uda się wyciągnąć z tego wnioski?

Co teraz?

– Zdecydowanie trzeba to potraktować jako lekcję. Zgadzam się, że to był nieudany sezon dla naszej drużyny. Ja staram się do tego podchodzić tak, że oczywiście zawiedliśmy, ale trzeba wyciągnąć z tego dużo rzeczy. Z tak nieudanego sezonu można wyciągnąć wiele wniosków. Mimo tego, że wyglądało to jak wyglądało, to jestem przekonany, że każdemu z nas, a zwłaszcza nam, młodszym zawodnikom da to dużo, bo jest to naprawdę kawał doświadczenia i to zaprocentuje w przyszłości – mówił Marcin Komenda. To on – jako jeden z niewielu, ma pozostać w Asseco Resovii. 13. miejsce to nie tylko nie szczyt marzeń rzeszowskiego zespołu, ale najniższe miejsce tej drużyny od czasów powrotu do ekstraklasy siatkarzy. Czy w kolejnym sezonie nowe władze klubu wyciągną wnioski z tego, co zdarzyło się w tych rozgrywkach?

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-03-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved