Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Podsumowanie LSK: Historyczny sezon DPD Legionovii, do medalu zabrakło punktu

Podsumowanie LSK: Historyczny sezon DPD Legionovii, do medalu zabrakło punktu

fot. Łukasz Krzywański

Sezon 2019/2020 z całą pewnością zostanie na długo zapamiętany w Legionowie. Miejscowa DPD Legionovia zakończyła rozgrywki na najlepszym w historii czwartym miejscu. Legionovia wzięła także po raz pierwszy udział w turnieju finałowym Pucharu Polski.

 Kadrowa rewolucja dała efekty

 

Po rozczarowującym 10. miejscu w sezonie 2018/2019 włodarze DPD Legionovii podjęły decyzję o kadrowej rewolucji. W składzie pozostały Alicja Wójcik, Agnieszka Adamek i Magdalena Damaske.  Do zespołu dołączyły Alicja Grabka, Olga Strantzali, Magdalena Karpińska, Julie Oliveira Souza, Izabela Lemańczyk, Maja Tokarska, Justyna Łukasik, Juliette Fidon-Lebleu, Kamila Dyduła czy Marta Matejko. Funkcję szkoleniowca powierzono Alessandro Chiappiniemu, który na polskich boiskach nie jest postacią anonimową. Prowadził chociażby nieistniejący już Atom Trefl Sopot czy ostatnio PTPS Piła. Osłabieniem było jednak z pewnością odejście do Serie A dotychczasowej liderki zespołu, Zuzanny Góreckiej.

Historyczne czwarte miejsce i finał Pucharu Polski

 

W fazie zasadniczej DPD Legionovia Legionowo na 22 mecze odniosła 14 zwycięstw i przegrała 8. 42 zdobyte punkty dały podopiecznym Alessandro Chiappiniego najlepsze w historii 4. miejsce. Faza play-off została odwołana, więc takie też miejsce legionowianki zachowały na koniec sezonu. Warto dodać, że od brązowego medalu DPD Legionovię dzielił zaledwie…jeden punkt. Sezon DPD Legionovia zaczęła wprawdzie od dwóch porażek, ale postawiła w obu tych meczach trudne warunki późniejszemu wicemistrzowi i mistrzowi kraju z Rzeszowa i Polic. Policzankom urwała nawet punkt. Później w pokonanym polu legionowianki zostawiły m.in. ŁKS Łódź. Po drugiej w sezonie porażce z policzankami a następnie MKS-em Kalisz DPD Legionovia miała bilans pięciu przegranych i dwóch zwycięstw.  Potem przyszła seria siedmiu zwycięstw z rzędu, którą przerwał dopiero przegrany 0:3 mecz z ŁKS Łódź. Na początku lutego podopieczne Alessandro Chiappiniego przegrały jeszcze dość niespodziewanie z zespołami z Radomia i Piły i jak się potem okazało były to ich ostatnie porażki w lidze. Ostatnie pięć spotkań zakończyły one zwycięstwem, imponować mogło zwłaszcza 3:0 nad Grot Budowlanymi Łódź.

Dobra postawa w LSK pozwoliła DPD Legionovii rywalizować także w Pucharze Polski.  W ćwierćfinale zgodnie z planem pokonały one pierwszoligowca z Nowego Dworu Mazowieckiego, co dało pierwszy w historii awans do turnieju finałowego. W półfinale silniejszy jednak okazał się Developres Rzeszów (0:3), ale mimo wyniku nie był to jednostronny pojedynek.

 

Zespołowość kluczem do sukcesu

 

To co mogło imponować w tym sezonie w przypadku DPD Legionovii, to zespołowość. Praktycznie każda z zawodniczek miała swój spory wkład do sukcesu. Znakomicie na rozegraniu radziła sobie Alicja Grabka, dobrym ruchem okazał się transfer Julie Oliveiry Souzy, Juliette Fidon-Lebleu czy Olgi Strantzali, dobrze spisywały się także środkowe, czy Izabela Lemańczyk na libero. Dało się także zauważyć pozytywną atmosferę panującą w drużynie.

Co dalej?

Po tak udanym sezonie budowanie składu na przyszłe rozgrywki rozpoczęto od przedłużenia umów ze sztabem szkoleniowym oraz Alicją Grabką, Izabelą Lemańczyk i Julie Oliveirą Souzą. Pewne jest, że z klubem pożegna się Magdalena Damaske.

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2020-04-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved