Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Podejrzenie dopingu u siatkarza Łuczniczki

Podejrzenie dopingu u siatkarza Łuczniczki

fot. Klaudia Piwowarczyk

Czy siatkarz Łuczniczki Bydgoszcz został przyłapany na dopingu? Póki co klub odsunął zawodnika od pierwszego zespołu. Badanie próbki A potwierdziło w organizmie zawodnika Łuczniczki obecność metyloheksanaminy.

Mowa o przyjmującym Jakubie Rohnce. Po raz ostatni był on w kadrze w wyjazdowym spotkaniu Łuczniczki z MKS-em Będzin, w którym siatkarze znad Brdy ulegli rywalom 1:3. W piątkowym, pięciosetowym starciu z Espadonem Szczecin przyjmującego zabrakło już w składzie meczowym, a do protokołu został wpisany drugi libero bydgoszczan,  Wojciech Kowalski.O całej sprawie napisał na Twitterze jeden z bydgoskich dziennikarzy. – Całe siatkarskie środowisko huczy od plotek! Im szybciej się z tym uporacie, tym lepiej… – jeszcze w piątek pisał Hubert Malinowski, szef działu sportowego w TVP3 Bydgoszcz. – Kuba jest odsunięty od pierwszego zespołu – tak na pytania dziennikarzy odpowiadał trener Łuczniczki, Jakub Bednaruk, którego dopytywano o to, dlaczego Jakub Rohnka, do tej pory pewniak w meczowym składzie, nie pojawił się w kadrze zespołu znad Brdy.

Serwisowi metropoliabydgoska.pl udało się potwierdzić, że Polska Agencja Antydopingowa przeprowadziła badanie próbek zawodnika na początku roku. – Taka próbka została przez nas pobrana w styczniu – przekazał w telefonicznej rozmowie z portalem szef POLADY, Michał Rynkowski. Przyznał on, że badanie próbki A potwierdziło w organizmie zawodnika Łuczniczki obecność zakazanego środka – metyloheksanaminy. – To środek stymulujący, stosowany w suplementach diety – wyjaśnił Rynkowski. Ten sam środek wykryto przed czterema laty w organizmie żużlowego wicemistrza świata Patryka Dudka.

Zawodnik bydgoskiego klubu ma niebawem poprosić o zbadanie próbki B. – Tego jeszcze nie zrobił, a na pewno w tym temacie się do nas zgłosił – poinformował szef POLADY. Michał Rynkowski zdradził, że jeśli badanie próbki B potwierdzi wynik badania próbki A, zawodnikowi grozi do dwóch lat dyskwalifikacji.

Łuczniczka Bydgoszcz wydała w tej sprawie krótkie oświadczenie:

Klub Łuczniczka Bydgoszcz informuje, że Jakub Rohnka został zawieszony w prawach zawodnika za naruszenia zasad przepisów antydopingowych.

Do momentu oficjalnego stanowiska Polskiej Agencji Antydopingowej klub nie komentuje sprawy. Zawodnik ma prawo do odwołania się.

źródło: metropoliabydgoska.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-02-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved