Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Podano terminarz Pucharu Wielkich Mistrzów 2017

Podano terminarz Pucharu Wielkich Mistrzów 2017

fot. FIVB

Światowa Federacja Piłki Siatkowej podczas zorganizowanej w Tokio specjalnej konferencji podała terminarz tegorocznego Pucharu Wielkich Mistrzów. Imprezy z udziałem najlepszych światowych reprezentacji kobiet i mężczyzn odbędą się w dniach 5-10 oraz 12-17 września w Japonii.

Tegoroczny Puchar Wielkich Mistrzów będzie już siódmą edycją organizowanych raz na cztery lata zawodów, które tradycyjnie, od 1993 roku, odbywają się w Japonii rok po letnich igrzyskach olimpijskich. Impreza ma charakter prestiżowy i nie daje punktów do rankingu FIVB. Bierze w niej udział po sześć zespołów: gospodarz, czterej mistrzowie kontynentów i drużyna z „dziką kartą”. Rozgrywają one mecze systemem „każdy z każdym”. W tegorocznej edycji turnieju wśród panów, oprócz gospodarzy Japończyków, wystąpią: Amerykanie, Brazylijczycy, Francuzi, Irańczycy i Włosi. Wśród pań zaś rywalizować będą: Japonki, Amerykanki, Brazylijki, Chinki, Koreanki i Rosjanki.Miło nam będzie gościć uczestników tegorocznego Pucharu Wielkich Mistrzów – powiedział wiceprezydent japońskiej federacji siatkarskiej Masakazu Shimizu. – Jesteśmy przekonani, że wszystkie 12 zespołów uczestniczących w turnieju zostanie serdecznie przywitanych w miastach-gospodarzach. Wierzymy, że są one godne walki o tytuł. Dla nas będzie to pierwszy poważny sprawdzian przed turniejem olimpijskim w 2020 roku. Z niecierpliwością czekamy na kolejną wielką imprezę w naszym kraju i liczymy, że ujawni ona wiele nowych talentów  – dodał.

Na konferencji w Tokio w obecności działaczy światowych federacji, mediów i członków obu japońskich reprezentacji ustalono w drodze losowania terminarz zawodów. Mecze kobiet rozegrane zostaną w dniach 5-10 września w Tokio i Nagoi. Reprezentacje męskie zaś walczyć będą  w dniach 12-17 września w Nagoi i Osace.

W historii rozgrywek najczęściej triumfowały w nich reprezentacje Brazylii. Na sześć wygranych przez nie w sumie turniejów czterokrotnie najlepsi byli siatkarze tego kraju, dwukrotnie po puchar sięgały zaś siatkarki. Polskie drużyny jak dotąd mają na swoim koncie po jednym udziale w tej imprezie. Obie też zakończyły turnieje na 4. miejscu – panie w 2005 roku, panowie w 2009.

Terminarz turnieju siatkarek:
wtorek, 05.09:
Rosja – Brazylia
USA – Chiny
Japonia – Korea

środa, 06.09:
Brazylia – Chiny
Korea – USA
Rosja – Japonia

piątek, 08.09:
USA – Rosja
Chiny – Korea
Japonia – Brazylia

sobota, 09.09:
Rosja – Chiny
Brazylia – Korea
Japonia – USA

niedziela, 10.09:
Korea – Rosja
USA – Brazylia
Chiny – Japonia

Terminarz turnieju siatkarzy:
wtorek, 12.09:
Francja – Brazylia
Włochy – Iran
Japonia – USA

środa, 13.09:
Brazylia – Włochy
USA – Iran
Japonia – Francja

piątek, 15.09:
Iran – Brazylia
Francja – USA
Włochy – Japonia

sobota, 16.09:
USA – Brazylia
Francja – Włochy
Japonia – Iran

niedziela 17.09:
Włochy – USA
Iran – Francja
Brazylia – Japonia

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, inne

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2017-03-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved