Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Pochwały brazylijskich mediów dla polskiej reprezentacji

Pochwały brazylijskich mediów dla polskiej reprezentacji

fot. Klaudia Piwowarczyk

Nie milkna echa wygranego przez Polaków meczu o trzecie miejsce w Siatkarskiej Lidze Narodów. Brazylijskie media po porażce 0:3 z Polską w meczu o brązowy medal Ligi Narodów chwalą polską kadrę. Tamtejsi dziennikarze podkreślają, że ich zespół przegrał z młodym, mocno przemieszanym składem.Oto co napisały brazylijskie media po przegranym meczu o trzecie miejsce:

„Globo Esporte”: Brazylia nie oparła się młodej polskiej drużynie 

Pomyłki w przyjęciu burzyły pewność siebie Brazylijczyków. Renan Dal Zotto brał przerwy, ale to nic nie dało. Głupie błędy dały wygraną Polakom w drugim secie. Następnym wyzwaniem dla Brazylijczyków będą kwalifikacje olimpijskie, w których zmierzą się z Bułgarią, Egiptem i Portoryko. W tym samym czasie mieszanka doświadczonych i młodych zawodników będzie rywalizować w igrzyskach panamerykańskich.

„Lance!”: Brazylia grała źle i przegrała brąz

Zawód w półfinale z USA tylko częściowo tłumaczy Brazylijczyków. Porażka boli, mecze dzieliło tylko 17 godzin, ale tak doświadczona drużyna nie może wychodzić na walkę o medal z tak małym zaangażowaniem. Nie było radości, zawodnicy wyglądali, jakby grali z obowiązku. W pierwszym secie nic nie działało. W drugim Brazylijczycy zaczęli walczyć, ale dalej popełniali błędy. Głównym celem pozostają kwalifikacje do igrzysk. Brazylia ma trzy tygodnie, by się pozbierać i poprawić swoją grę.

„Gazeta Esportiva”: Apatyczna Brazylia przegrała z Polską

Brazylijczycy powtórzyli błędy z półfinału z USA. Ekipa Dal Zotto miała spore problemy i została zdominowana przez młodą i utalentowaną polską drużyną. Trzeba podkreślić, że Polska wygrała nawet bez trenera, który po półfinale wrócił do Polski. Polacy świetnie rozgrywali decydujące punkty. W trzecim secie stracili nieco koncentracji i widać było zmęczenie, ale zdołali pewnie wygrać.

terra.com.br: Polacy znowu wygrywają z Brazylią

Polacy bardziej martwili się o kwalifikacje olimpijskie i do Chicago przysłali mocno wymieszany skład. Przeciwko Brazylii nie prowadził ich nawet pierwszy trener, którego zastąpił Jakub Bednaruk. Polaków do zwycięstwa poprowadził Bartosz Bednorz, który zdobył 23 punkty. U Brazylijczyków najskuteczniejszy okazał się Alan, autor ośmiu punktów

Zródło: onet.pl

źródło: onet.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn, Siatkarska Liga Narodów

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-07-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved