Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Po pierwszych meczach play-off w II lidze mężczyzn

Po pierwszych meczach play-off w II lidze mężczyzn

W II lidze mężczyzn zespoły rozpoczęły walkę o udział w turniejach półfinałowych. Po rezygnacji z gry KS-u Chełmża pewny awansu do kolejnego etapu rozgrywek jest już Espadon Szczecin. W miniony weekend rozpoczęła się również walka o utrzymanie oraz o dalsze miejsca w tabeli.

W grupie 1 tylko jedna para walczy o awans do turnieju półfinałowego. Pewny gry w kolejnym etapie rozgrywek jest już Espadon Szczecin, który rywalizację ze zwycięzcą rundy zasadniczej wygrał… walkowerem. KS Chełmża wycofał się bowiem z rozgrywek z powodów finansowych. W drugiej parze dwa cenne zwycięstwa z Wilkami Wilczyn odniosła na swoim terenie Stal Grudziądz. Podopieczni trenera Piotra Gabrycha nie stracili seta, ale goście w niedzielę byli bliscy zarówno w pierwszej, jak i w drugiej partii, by urwać gospodarzom chociaż jednego. W grupie 2 Bielawianka Bielawa dwukrotnie po 3:0 pokonała Orła Międzyrzec. O ile w sobotę bielawianie nie mieli żadnych problemów, to w niedzielę musieli się już trochę natrudzić. W drugiej parze po pierwszych dwóch meczach w Zielonej Górze 2:0 prowadzi Astra Nowa Sól. Niezwykle zacięty i dramatyczny przebieg miał mecz sobotni, który rozstrzygnął się dopiero w tie-breaku – Astra wygrała w nim 26:24! W niedzielę akademicy z Zielonej Góry nie wygrali już żadnego seta.

W grupie 3 żadnych problemów z odniesieniem dwóch wygranych nie mieli siatkarze z Rząśni. Czarni dwukrotnie po 3:0 odprawili Mickiewicza Kluczbork i już tylko jedno zwycięstwo dzieli ich od turnieju finałowego. Nie najlepsze nastroje panują za to w Tomaszowie Mazowieckim. Miejscowa Lechia nie wykorzystała atutu własnej hali i dwukrotnie przegrała z Norwidem Częstochowa. W sobotę goście zwyciężyli w trzech setach, w niedzielę walka trwała o wiele dłużej – tomaszowianie dwukrotnie doprowadzali do remisu, ostatecznie jednak Norwid triumfował po tie-breaku. W grupie 4 w rywalizacji dwóch zespołów z Podlasia dwukrotnie górą był zespół z Hajnówki. Hajnowianie 3:1 i 3:0 wygrali z BAS-em Białystok i są bardzo blisko awansu. Niezwykle zacięta rywalizacja jest w drugiej parze. Oba weekendowe mecze w Warszawie kończyły się w pięciu setach. W pierwszym triumfowali siatkarze Metra, w drugim Huraganu i teraz rywalizacja na dwa kolejne spotkania przeniesie się do Międzyrzeca Podlaskiego.

W grupie 5 MCKiS Jaworzno dwukrotnie na własnym terenie pokonał 3:0 TKS Tychy. Jaworznianie nie stracili seta, ale wyniki wskazują, że nie były to dla nich łatwe spotkania. W drugiej parze gospodarze również odnieśli dwie wygrane. MKS Andrychów pokonał Volley Rybnik 3:0 i 3:1 i pojedzie do Rybnika z pokaźną zaliczką. W grupie 6 faworyzowany TSV Sanok dwukrotnie triumfował w meczach z Błękitnymi Ropczyce. W sobotę goście wygrali jednego seta, w niedzielę nie zdołali już tego powtórzyć i ulegli sanoczanom 0:3. Sporo emocji było w Bochni, gdzie miejscowy MOSiR Contimax grał z Neobusem Niebylec. W sobotę goście po zaciętej końcówce czwartego seta doprowadzili do tie-breaka, w którym jednak triumfowali gospodarze 15:13. W niedzielę Neobus prowadził już 2:0, podopieczni trenera Roberta Banaszaka doprowadzili jednak do remisu, a w tie-breaku wygrali 21:19 i prowadzą 2:0 w rywalizacji play-off.

W meczach o utrzymanie w II lidze mężczyzn Stoczniowiec Gdańsk dwukrotnie (3:0 i 3:1) pokonał na własnym terenie Trójkę Nakło. Dwa zwycięstwa odniósł również zespół Chrobrego Głogów, który wygrał 3:0 w sobotę i 3:1 w niedzielę z Volleyem Gubin. Remis po dwóch meczach jest w rywalizacji LUKS-u Dobroń z Bzurą Ozorków. W sobotę górą byli dobronianie, którzy pokonali lokalnego rywala 3:1, w niedzielę Bzura zrewanżowała się przeciwnikowi identycznym wynikiem. W grupie 4 AZS II Olsztyn dwa razy po 3:0 pokonał Huragan Wołomin i jest już krok od utrzymania. W grupie 5 w sobotę Juvenia Głuchołazy wygrała 3:1 z UKS-em Strzelce Opolskie, ale w niedzielę goście pokazali charakter. Po przegranych dwóch pierwszych setach na przewagi w kolejnych dwóch triumfowali i wygrywając w tie-breaku, doprowadzili do remisu w rywalizacji do trzech wygranych. Remis jest również w rywalizacji PZL Sędziszów z Wisłokiem Strzyżów. W pierwszym meczu w Sędziszowie Małopolskim 3:1 triumfowali goście, w drugim spotkaniu zespół PZL wygrał 3:2 i teraz rywalizacja przeniesie się do Strzyżowa.

W meczach o dalsze miejsca w grupie 2 Olimpia Sulęcin wygrała 3:0 z Gwardią Wrocław o miejsce 7, z kolei w meczu o miejsce 5. Olavia pokonała 3:1 Sobieskiego Żagań – rewanże za tydzień. W grupie 3 AZS UŁ Łódź pokonał w Borownie LKPS 3:0 i jest bliższy 7. miejsca, z kolei Caro Rzeczyca wygrało 3:1 w Kaliszu w rywalizacji o 5. miejsce. W grupie 4 zrezygnowano z meczów o dalsze miejsca, a w grupie 5 wygrywali gospodarze. W rywalizacji o 5. miejsce Rafako Racibórz pokonało 3:0 AT Jastrzębskiego Węgla, o miejsce 7. Winnera Czechowice-Dziedzice wygrał 3:1 z AZS-em Politechniką Opolską, a o miejsce 9. KOKS Radlin pokonał 3:1 Płomień Sosnowiec. W grupie 6 w rywalizacji o piątą lokatę LKPS Pszczółka Lublin uległ we własnej hali po tie-breaku Karpatom Krosno.