Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Po doświadczenie do Suwałk

Po doświadczenie do Suwałk

Jan Tomczak i Mateusz Linda po występach w młodzieżowych sekcjach Lotosu Trefla Gdańsk w ramach wypożyczenia zasilą szeregi Ślepska Suwałki. 20-latkowie będą zdobywać doświadczenie na Podlasiu przez najbliższe dwa lata.

Miniony sezon był dla Mateusza Lindy bardzo udany – był on liderem gdańskiej drużyny i zajął wysokie 4. miejsce w rankingu najlepiej punktujących i 5. wśród najlepiej atakujących zawodników Młodej Ligi. Na pozycji atakującego wystąpi w zespole z Suwałk obok grającego prezesa, a także byłego zawodnika gdańskiego klubu, Wojciecha Winnika.– Bardzo cieszę się z tego wypożyczenia, ponieważ w ten sposób nabiorę więcej doświadczenia niż w Młodej Lidze. W trakcie pobytu w Ślepsku będę starał się dać z siebie wszystko i trafić do pierwszego składu. Myślę, że współpraca z trenerem Skoryym będzie dla mnie bardzo owocna – ocenił Linda.

Przed sporą szansą na podpatrzenie siatkarskiego kunsztu stanie także wspomniany Jan Tomczak. W minionym sezonie występował on w I-ligowym Kęczaninie Kęty, a teraz młody rozgrywający będzie uczył się siatkarskiego fachu od wielokrotnego reprezentanta Polski, Piotra Lipińskiego.

– W Kętach zdobyłem dużo doświadczenia, bo spędziłem na boisku zdecydowaną większość czasu. Pierwsza liga to rozgrywki, które zupełnie różnią się od Młodej Ligi czy innych kategorii młodzieżowych. Na pewno zrobiłem tam duży postęp i zdobyłem dużo doświadczenia. Mam pozytywne wspomnienia związane z Kętami i nie żałuję decyzji o przenosinach właśnie tam. Wydaje mi się, że dobrze to wpłynęło na mój rozwój – podsumował Tomczak. – Cieszę się także z przejścia do Suwałk, bo będzie tam grał również Piotr Lipiński, który jest wielokrotnym reprezentantem Polski w kategorii seniorów, spędził wiele lat w PlusLidze i liczę na to, że będę mógł się od niego dużo nauczyć. Trenerem jest Dima [Skoryy], mój bardzo dobry znajomy, który jest świetnym trenerem, ma dużą wiedzę i też jako zawodnik spędził wiele lat w najwyższych klasach rozgrywkowych czy to Polsce, czy w Rosji. Mam więc nadzieję, że z jego pomocą zrobię duży krok naprzód. Wiem też, że klub z Suwałk jest bardzo dobrze zorganizowany, co również ma dla mnie wielkie znaczenie. Słyszałem, że czasami zawodnicy z Suwałk są bardziej zadowoleni z funkcjonowania tego klubu niż w niektórych zespołach PlusLigi dodał zainteresowany.

Warto zaznaczyć, że obaj zawodnicy bardzo wyróżniali się w zeszłym sezonie w szeregach juniorskich. Podczas mistrzostw Polski w tej kategorii wiekowej Linda został wybrany MVP całego turnieju, a Tomczak zdeklasował pozostałych rozgrywających. W tamtych rozgrywkach gdańszczanie wywalczyli ostatecznie wicemistrzostwo kraju.

źródło: lotostrefl.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-07-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved