Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka akademicka > Plusligowcy w AME

Plusligowcy w AME

fot. Tomasz Tadrała

– Sześć – siedem zespołów będzie na pewno bardzo silnych. W turnieju zobaczymy zawodników, którzy potrafią grać w siatkówkę – mówi przyjmujący Jakub Peszko, który w barwach Uniwersytetu Rzeszowskiego zagra w zaplanowanych na 26 czerwca – 2 lipca Akademickich Mistrzostwach Europy w piłce siatkowej EUVC Rzeszów 2017. Sam zawodnik jest gwarancją wysokiej, sportowej klasy. Na co dzień broni barw MKS-u Będzin, jedenastego zespołu PlusLigi.

Jakub Peszko grał w AME w 2013 roku na Cyprze. – Zajęliśmy wówczas piąte miejsce. Od ćwierćfinału drużyny prezentowały równy wysoki poziom. W walce o półfinał przegraliśmy z Uniwersytetem w Monachium, który miał w składzie zawodników z Bundesligi. Jak sądzę w Rzeszowie nie zabraknie dobrych drużyn. Na pewno silni będą Francuzi czy Rosjanie. Sam jestem bardzo ciekaw, z kim zagramy. Losowanie zaplanowano na niedzielę, a tego samego dnia o 20.00 odbędzie się ceremonia otwarcia – mówi Jakub Peszko.Poza Jakubem Peszko, który studiuje wychowanie fizyczne, w barwach Uniwersytetu Rzeszowskiego zobaczymy jego kolegę klubowego, środkowego Mateusza Kowalskiego oraz kilku graczy z Sanoka, którzy w poprzednim sezonie zajęli ze swoim klubem piąte miejsce w I lidze.

Główną areną zmagań w AME będzie hala Podpromie, doskonale znany obiekt sympatykom naszej dyscypliny sportu, w której na co dzień swoje mecze rozgrywa Asseco Resovia Rzeszów, a w przeszłości występowały tutaj nasze reprezentacje. W turnieju zobaczymy trzy polskie zespoły – jeden kobiecy: Uniwersytet Rzeszowski (trener Tadeusz Olszowy) oraz dwa męskie: Uniwersytet Rzeszowski (Wojciech Bajorek) i Politechnika Poznańska (Marek Jankowiak).

Będzie to już czternasta edycja czempionatu. Zagrają zespoły kobiece z dziewięciu krajów (Finlandia, Francja, Holandia, Izrael, Niemcy, Norwegia, Polska, Portugalia, Rumunia) oraz dziesięciu męskich (Finlandia, Francja, Niemcy, Polska, Portugalia, Rosja, Serbia, Szwajcaria, Turcja, Włochy). Mistrzostwa rozgrywane są co dwa lata, gospodarzem poprzednich były Włochy.

Autor: Eugeniusz Andrejuk

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka akademicka

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-06-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved