Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Zwycięstwo Łuczniczki w spotkaniu z BBTS-em Bielsko-Biała

PlusLiga: Zwycięstwo Łuczniczki w spotkaniu z BBTS-em Bielsko-Biała

Podopieczni Piotra Makowskiego pokonali 3:1 BBTS Bielsko-Biała i umocnili się na dziewiątym miejscu w tabeli. Przyjezdni dzielnie walczyli z wyżej notowanym rywalem, ale stać ich było na wygranie tylko jednej partii w całym spotkaniu. Bielszczanie w dalszym ciągu plasują się na niskim, dwunastym miejscu w tabeli.

Początek spotkania to bardzo wyrównana gra z obu stron. Dobrze w ataku prezentował się Michał Ruciak i Jakub Jarosz. Na pierwszą przerwę techniczną drużyny sprowadził atak Kevina Klinkenberga, prowadziła w tym momencie Łuczniczka 8:6. Później przy zagrywce Grzegorza Kosoka gospodarzom udało się powiększyć swoją przewagę do czterech oczek. Jednak chwilę później błędy miejscowych spowodowały, że BBTS poczuł szansę na to, że może jeszcze wyrównać. Tak też się stało. Tuż po drugim regulaminowym czasie bielszczanie za sprawą Marcina Wiki doprowadzili do remisu 16:16. Potem gra znów toczyła się punkt za punkt, akcja za akcję. Dopiero w wyrównanej końcówce udało wyłonić się zwycięzcę. Została nim Łuczniczka, która po ataku Jakuba Jarosza wygrała 25:23.

W drugim secie gospodarze narzucili już od samego początku swój styl gry, co od razu przełożyło się na prowadzenie 8:4. Po pierwszej przerwie technicznej goście zmniejszyli stratę do dwóch punktów, było to jednak spowodowane błędami miejscowych. W dalszej fazie partii pomyłki mnożyły się, w rezultacie BBTS doprowadził do remisu 11:11. Jednak taka sytuacja nie trwała długo, ponieważ atakiem w aut „popisał się” m.in. Bartłomiej Krulicki, co dało ponowne prowadzenie gospodarzy trzema oczkami. Od tego czasu bydgoszczanie utrzymywali swoją wypracowaną przewagę, punkty zdobywali Grzegorz Kosok, Jakub Jarosz, Michał Ruciak, dzięki czemu Łuczniczka wygrała ostatecznie 25:20.

Trzecia odsłona spotkania to ponownie wyrównana gra, punkt za punkt. Dopiero po pierwszej przerwie technicznej bydgoskiej ekipie udało się wyjść na dwupunktowe prowadzenie po ataku Michała Ruciaka. Jednak goście nie odpuszczali i dzięki błędom swoich rywali prowadzili 16:13. Dobrze w bloku radził sobie Serhiy Kapelus, a w ataku Mateusz Sacharewicz. Później przewaga BBTS-u utrzymywała się, gospodarze nie byli w stanie odrobić strat, dlatego bielszczanom udało się zwyciężyć 25:20.

W czwartej partii do pracy wzięli się gospodarze, którzy dzięki znakomitej grze Michała Ruciaka i Jakuba Jarosza prowadzili 6:2. W dalszej fazie seta bydgoszczanie tylko nakręcali swoją grę, natomiast goście zupełnie nie radzili sobie w żadnym z elementów siatkarskiego rzemiosła. Na drugą przerwę techniczną sprowadził zespoły atak w aut Bartosza Janeczka, Łuczniczka prowadziła już wtedy 16:9. Do końca tej partii niewiele się już zmieniło, gospodarze po ataku Grzegorza Kosoka wygrali pewnie 25:19.

MVP meczu: Murilo Radke

Łuczniczka Bydgoszcz – BBTS Bielsko-Biała 3:1
(25:23, 25:20, 20:25, 25:19)

Łuczniczka: Klinkenberg (11), Jurkiewicz (1), Jarosz (17), Radke (4), Ruciak (12), Kosok (11), Żurek (libero) oraz Wiese, Murek (1), Krzysiek (2) i Wolański (1)
BBTS: Krulicki (4), Pilarz (3), Janeczek (17), Wika (10), Kapelus (16), Sacharewicz (10), Koziura (libero) oraz Siek (1), Modzelewski (2), Neroj (1) i Lewis (2)