Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Zespołowość Trefla uwydatniła problemy Resovii

PlusLiga: Zespołowość Trefla uwydatniła problemy Resovii

Z impetem starcie rozgrywane w ramach 13. kolejki rozpoczęli siatkarze Trefla Gdańsk – nim Resovia się zorientowała, było już po premierowej odsłonie (25:14). Ten wynik podrażnił podopiecznych Piotra Gruszki, którzy poprawili skuteczność w pierwszej akcji i zaczęli kontrolować bieg wydarzeń na boisku po zmianie stron. Miejscowi jednak stopniowo odrabiali straty i dzięki dobrej dyspozycji Pawła Halaby w polu serwisowym to oni cieszyli się z wygranej. W kolejnym secie dominacja Trefla również nie podlegała dyskusji, zwłaszcza, że przeciwnicy nie kończyli ataku i to gdańszczanie w pełni zasłużenie triumfowali 3:0.

Pierwszego seta punktowym atakiem rozpoczął Nicholas Marechal. To jednak podopieczni trenera Michała Winiarskiego lepiej grali na skrzydłach i objęli prowadzenie, które wynosiło już trzy punkty po asie serwisowym Pawła Halaby (5:2). Rzeszowianie popełniali wiele błędów, co Trefl skrzętnie wykorzystywał (11:4). Podopieczni trenera Piotra Gruszki starali się odrabiać straty, skuteczne akcje Grzegorza Kosoka miały w tym swój udział, po stronie gospodarzy jednak nieomylny był Paweł Halaba i gdańszczanie zdołali w końcówce jeszcze powiększyć swoją przewagę (24:14). Najmocniejszym elementem ich gry w tej partii był blok – zdobyli w ten sposób aż 6 punktów, natomiast Resovia zaledwie 1. Seta zakończył Bartosz Filipiak zatrzymując na siatce Zbigniewa Bartmana (25:14).

Drugą odsłonę meczu lepiej rozpoczęli przyjezdni – czujnie grali w bloku, co przełożyło się również na dyspozycję w obronie (1:5). Zdecydowanie skuteczniejsi byli również w ataku, liderem był Nicholas Hoag, jednak często punktował także Grzegorz Kosok. Po stronie gospodarzy wciąż najlepiej spisywał się Paweł Halaba. Pomimo poprawy w stosunku do pierwszego seta, rzeszowianie wciąż nie wystrzegali się prostych błędów, co pomagało zespołowi z Gdańska w odrabianiu strat (13:15). Podopieczni trenera Michała Winiarskiego zaczęli się co prawda częściej mylić w polu serwisowym, zdołali jednak doprowadzić do wyrównania, po czym objęli prowadzenie (21:20). W końcówce grali ofiarnie w obronie i nie popełniali prostych błędów – ostatecznie to właśnie oni zwyciężyli w tej partii (25:22).

Trzeciego seta mocno otworzyli gospodarze (7:1). Dwoma asami serwisowymi popisał się Paweł Halaba, w ataku nie mylił się natomiast Bartosz Filipiak. Gdańszczanie powrócili do znakomitej dyspozycji w bloku z pierwszej partii, dzięki czemu jeszcze powiększyli swoje prowadzenie (14:5). Podopieczni trenera Piotra Gruszki nie zamierzali jednak składać broni i przy mocnej zagrywce Zbigniewa Bartmana zaczęli odrabiać straty (14:9). Również Tomas Rousseaux próbował swoimi skutecznymi atakami porwać kolegów do lepszej gry, a trudny serwis rzeszowskiego atakującego pozwolił przyjezdnym ponownie zmniejszyć straty bliżej końca seta (22:18). To jednak nie wystarczyło, by kompletnie zatrzymać rozpędzonych gospodarzy, którzy ostatecznie zwyciężyli 25:19 i zapisali na swoim koncie cenne 3 „oczka” w ligowej tabeli. W całym spotkaniu zdobyli aż 6 punktów z zagrywki oraz 9 blokiem.

MVP: Paweł Halaba

Trefl Gdańsk – Asseco Resovia Rzeszów 3:0
(25:14, 25:22, 25:19)

Trefl: Halaba (18), Filipiak (16), Schott (8), Mordyl (4), Crer  (3), Janusz, Majcherski (libero) oraz Kozub, Jakubiszak, Sasak, Janikowski
Resovia: Bartman (10), Kosok (8), Hoag (8), Rousseaux (5), Krulicki (3), Komenda (1), Marechal (1), Perry (libero) oraz Mariański (libero), Shoji (1), Schulz (1)