Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: ZAKSA w Lubinie z planową wygraną

PlusLiga: ZAKSA w Lubinie z planową wygraną

fot. Klaudia Piwowarczyk

W sobotnim starciu Cuprum Lubin i Grupa Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle nie było żadnych niespodzianek. Mistrzowie Polski od początku kontrolowali grę i nie pozwolili rozwinąć skrzydeł przeciwnikom, wygrywając w trzech szybkich setach.

Spotkanie rozpoczął od skutecznego ataku Jakub Ziobrowski, jednak chwilę później równie efektownie odpowiedział Kamil Semeniuk (1:1). Goście jako pierwsi objęli dwupunktowe prowadzenie po dwóch blokach na Ziobrowskim (1:3). Kędzierzynianie utrzymywali prowadzenie, które wzrosło do 3 punktów (10:7). Gospodarze, mimo skutecznych ataków Ziobrowskiego i Bartłomieja Lipińskiego, nie mogli odrobić strat, przez częste błędy w zagrywce. Bardzo dobrze w zespole z Lubina spisywał się w obronie Jędrzej Gruszczyński, dzięki któremu podopieczni trenera Marcelo Fronckowiaka zdołali zbliżyć się wynikiem do rywali (10:11). W drugiej połowie seta podopieczni trenera Nikoli Grbicia ponownie odskoczyli na trzy punkty, głównie przez błędy własne gospodarzy (14:17). W końcówce kędzierzynianie jeszcze powiększyli swoje prowadzenie, dzięki mocnej zagrywce i skutecznej grze w ataku (17:22). Autowym zbiciemv seta zakończył Kamil Maruszczyk (19:25).



Druga odsłona meczu rozpoczęła się od długiej, efektownej wymiany, która ostatecznie zakończyła się punktowym atakiem Arpada Barotiego (0:1). Początek partii był wyrównany, oba zespoły grały skutecznie na skrzydłach, chociaż pełno było również ofiarnych obron, którymi popisywał się Aleksander Śliwka (4:4). Kędzierzynianie, podobnie jak w poprzednim secie, dosyć szybko wypracowali sobie dwupunktowe prowadzenie po asie serwisowym Kamila Semeniuka (6:4). W połowie seta przewaga gości wzrosła do 3 „oczek” dzięki punktowej zagrywce Davida Smitha (9:12). W tej partii podopieczni trenera Nikoli Grbića znakomicie spisywali się w polu serwisowym, kolejne punkty tym elementem zdobył ponownie Kamil Semeniuk i strata gospodarzy wynosiła już 7 punktów (10:17). Lubinianie nie zamierzali się jednak poddawać, dzielnie walczyli w obronie, mocno zagrywał Miguel Tavares Rodrigues i zespół trenera Marcelo Fronckowiaka zdołał nieznacznie odrobić straty (13:17). Mimo tego, po przerwie na żądanie szkoleniowca kędzierzynian, przyjezdni wrócili do skutecznej gry w ataku oraz w bloku (13:20). Chociaż różnica punktowa była znacząca, mecz w Lubinie mógł się podobać kibicom – oba zespoły grały niezwykle efektownie w obronie, co skutkowało długimi wymianami. W końcówce zdecydowanie lepsi byli jednak przyjezdni, a seta autową zagrywką zakończył Jakub Ziobrowski (17:25).

Drużyna z Kędzierzyna-Koźla lepiej rozpoczęła także trzecią partię (3:1). Gospodarze popełniali sporo błędów własnych, zarówno w ataku, jak i w polu serwisowym. Goście znakomicie spisywali się na siatce i ich przewaga już na początku wynosiła 4 punkty (8:4). W połowie seta lubinianie zaczęli jednak odrabiać straty dzięki bardzo dobrej zagrywce Damiana Domagały (10:12). Później w obu drużynach pojawiło się wiele błędów w polu serwisowym, przeplatanych długimi wymianami i efektownymi obronami (17:20). W zespole gospodarzy mocno atakowali Jakub Ziobrowski oraz Bartłomiej Lipiński, jednak ich pojedyncze skuteczne akcje nie wystarczyły, by lubinianie zdołali odrobić straty. W drużynie z Kędzierzyna-Koźla bardzo dobrze na skrzydłach prezentował się Kamil Semeniuk i to on był liderem gości w przekroju całego spotkania. W końcówce podopieczni trenera Grbicia powiększyli przewagę do 4 punktów i gospodarze nie zdołali już ich zatrzymać. Seta punktowym atakiem z drugiej linii zakończył Semeniuk (21:25).

MVP: David Smith

Cuprum Lubin – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3
(19:25, 17:25, 21:25)

Składy zespołów:
Cuprum: Lipiński (11), Maruszczyk (6), Ziobrowski (14), Smoliński (8), Rodrigues, Sacharewicz (6), Gruszczyński (libero) oraz Makoś (libero), Zawalski, Biegun i Domagała
ZAKSA: Toniutti (2), Wiśniewski (1), Śliwka (11), Semeniuk (14), Baroti (9), Smith (9), Zatorski (libero) oraz Stępień, Rejno (5) i Grygiel (1)

Zobacz również:
Wyniki oraz tabela PlusLigi

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-12-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved