Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga zacznie nowy sezon w połowie października

PlusLiga zacznie nowy sezon w połowie października

fot. Aleksandra Twardowska

Na 13 października zaplanowana została pierwsza kolejka sezonu 2018/2019 PlusLigi. Dwa tygodnie po meczu finałowym mistrzostw świata siatkarzy 14 zespołów przystąpi do walki o tytuł mistrza Polski, którego bronić będą siatkarze Skry Bełchatów.

Poznaliśmy już wstępny terminarz PlusLigi w sezonie 2018/2019. Do gry przystąpi 14 zespołów, o dwa mniej niż rok temu. To wynik decyzji o zmniejszeniu ekstraklasy, w wyniku której do I ligi mężczyzn spadły zespoły z Kielc i Bielska-Białej. Tytułu mistrzowskiego bronić będzie PGE Skra Bełchatów, a podobnie jak w minionym sezonie do walki w play-off przystąpi sześć najlepszych zespołów. Tym razem nie będzie spadku – ostatni zespół ekstraklasy (po play-off) zmierzy się w barażu z mistrzem I ligi mężczyzn o miejsce w PlusLidze.



Aż pięć ligowych kolejek zaplanowano na środę. To oraz mecze polskich drużyn w europejskich pucharach zapewne spowoduje, że również w przyszłym sezonie sporo meczów będzie przełożonych i odbędzie się w innym terminie. I runda fazy zasadniczej ma zakończyć się 22 grudnia, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia. II runda wystartuje tuż po świętach – 29 grudnia. Zakończenie fazy zasadniczej zaplanowano na 16 marca.

Terminarz PlusLigi 2018/2019:

1. kolejka

2018-10-13 Chemik Bydgoszcz – PGE Skra Bełchatów

2018-10-13 MKS Będzin – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

2018-10-13 Stocznia Szczecin – Trefl Gdańsk

2018-10-13 GKS Katowice – Indykpol AZS Olsztyn

2018-10-13 Cerrad Czarni Radom – Jastrzębski Węgiel

2018-10-13 Aluron Virtu Warta Zawiercie – Asseco Resovia Rzeszów

2018-10-13 ONICO Warszawa – Cuprum Lubin

2. kolejka (środa)

2018-10-17 Cuprum Lubin – Chemik Bydgoszcz

2018-10-17 Asseco Resovia Rzeszów – ONICO Warszawa

2018-10-17 Jastrzębski Węgiel – Aluron Virtu Warta Zawiercie

2018-10-17 Indykpol AZS Olsztyn – Cerrad Czarni Radom

2018-10-17 Trefl Gdańsk – GKS Katowice

2018-10-17 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Stocznia Szczecin

2018-10-17 PGE Skra Bełchatów – MKS Będzin

3. kolejka

2018-10-20 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Chemik Bydgoszcz

2018-10-20 Trefl Gdańsk – PGE Skra Bełchatów

2018-10-20 Indykpol AZS Olsztyn – MKS Będzin

2018-10-20 Jastrzębski Węgiel – Stocznia Gdańsk

2018-10-20 Asseco Resovia Rzeszów – GKS Katowice

2018-10-20 Cuprum Lubin – Cerrad Czarni Radom

2018-10-20 ONICO Warszawa – Aluron Virtu Warta Zawiercie

4. kolejka

2018-10-27 Chemik Bydgoszcz – Aluron Virtu Warta Zawiercie

2018-10-27 Cerrad Czarni Radom – ONICO Warszawa

2018-10-27 GKS Katowice – Cuprum Lubin

2018-10-27 Stocznia Szczecin – Asseco Resovia Rzeszów

2018-10-27 MKS Będzin – Jastrzębski Węgiel

2018-10-27 PGE Skra Bełchatów – Indykpol AZS Olsztyn

2018-10-27 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Trefl Gdańsk

5. kolejka

2018-11-03 Trefl Gdańsk – Chemik Bydgoszcz

2018-11-03 Indykpol AZS Olsztyn – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

2018-11-03 Jastrzębski Węgiel – PGE Skra Bełchatów

2018-11-03 Asseco Resovia Rzeszów – MKS Będzin

2018-11-03 Cuprum Lubin – Stocznia Szczecin

2018-11-03 ONICO Warszawa – GKS Katowice

2018-11-03 Aluron Virtu Warta Zawiercie – Cerrad Czarni Radom

6. kolejka (środa)

2018-11-07 Chemik Bydgoszcz – Cerrad Czarni Radom

2018-11-07 GKS Katowice – Aluron Virtu Warta Zawiercie

2018-11-07 Stocznia Szczecin – ONICO Warszawa

2018-11-07 MKS Będzin – Cuprum Lubin

2018-11-07 PGE Skra Bełchatów – Asseco Resovia Rzeszów

2018-11-07 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Jastrzębski Węgiel

2018-11-07 Trefl Gdańsk – Indykpol AZS Olsztyn

7. kolejka

2018-11-10 Indykpol AZS Olsztyn – Chemik Bydgoszcz

2018-11-10 Jastrzębski Węgiel – Trefl Gdańsk

2018-11-10 Asseco Resovia Rzeszów – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

2018-11-10 Cuprum Lubin – PGE Skra Bełchatów

2018-11-10 ONICO Warszawa – MKS Będzin

2018-11-10 Aluron Virtu Warta Zawiercie – Stocznia Szczecin

2018-11-10 Cerrad Czarni Radom – GKS Katowice

8. kolejka

2018-11-17 Chemik Bydgoszcz – GKS Katowice

2018-11-17 Stocznia Szczecin – Cerrad Czarni Radom

2018-11-17 MKS Będzin – Aluron Virtu Warta Zawiercie

2018-11-17 PGE Skra Bełchatów – ONICO Warszawa

2018-11-17 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Cuprum Lubin

2018-11-17 Trefl Gdańsk – Asseco Resovia Rzeszów

2018-11-17 Indykpol AZS Olsztyn – Jastrzębski Węgiel

9. kolejka

2018-11-24 Jastrzębski Węgiel – Chemik Bydgoszcz

2018-11-24 Asseco Resovia Rzeszów – Indykpol AZS Olsztyn

2018-11-24 Cuprum Lubin – Trefl Gdańsk

2018-11-24 ONICO Warszawa – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

2018-11-24 Aluron Virtu Warta Zawiercie – PGE Skra Bełchatów

2018-11-24 Cerrad Czerni Radom – MKS Będzin

2018-11-24 GKS Katowice – Stocznia Szczecin

10. kolejka

2018-12-08 Chemik Bydgoszcz- Stocznia Szczecin

2018-12-08 MKS Będzin – GKS Katowice

2018-12-08 PGE Skra Bełchatów – Cerrad Czarni Radom

2018-12-08 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Aluron Virtu Warta Zawiercie

2018-12-08 Trefl Gdańsk – ONICO Warszawa

2018-12-08 Indykpol AZS Olsztyn – Cuprum Lubin

2018-12-08 Jastrzębski Węgiel – Asseco Resovia Rzeszów

11. kolejka (środa)

2018-12-12 Asseco Resovia Rzeszów – Chemik Bydgoszcz

2018-12-12 Cuprum Lubin – Jastrzębski Węgiel

2018-12-12 ONICO Warszawa – Indykpol AZS Olsztyn

2018-12-12 Aluron Virtu Warta Zawiercie – Trefl Gdańsk

2018-12-12 Cerrad Czarni Radom – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

2018-12-12 GKS Katowice – PGE Skra Bełchatów

2018-12-12  Stocznia Szczecin – MKS Będzin

12. kolejka

2018-12-15 Chemik Bydgoszcz – MKS Będzin

2018-12-15 PGE Skra Bełchatów – Stocznia Szczecin

2018-12-15 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – GKS Katowice

2018-12-15 Trefl Gdańsk – Cerrad Czarni Radom

2018-12-15 Indykpol AZS Olsztyn – Aluron Virtu Warta Zawiercie

2018-12-15 Jastrzębski Węgiel – ONICO Warszawa

2018-12-15 Asseco Resovia Rzeszów – Cuprum Lubin

13. kolejka

2018-12-22 Chemik Bydgoszcz – ONICO Warszawa

2018-12-22 Aluron Virtu Warta Zawiercie – Cuprum Lubin

2018-12-22 Cerrad Czarni Radom – Asseco Resovia Rzeszów

2018-12-22 GKS Katowice – Jastrzębski Węgiel

2018-12-22 Stocznia Szczecin – Indykpol AZS Olsztyn

2018-12-22 MKS Będzin – Trefl Gdańsk

2018-12-22 PGE Skra Bełchatów – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

Runda rewanżowa

14. kolejka

2018-12-29 PGE Skra Bełchatów – Chemik Bydgoszcz

2018-12-29 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – MKS Będzin

2018-12-29 Trefl Gdańsk – Stocznia Szczecin

2018-12-29 Indykpol AZS Olsztyn – GKS Katowice

2018-12-29 Jastrzębski Węgiel – Cerrad Czarni Radom

2018-12-29 Asseco Resovia Rzeszów – Aluron Virtu Warta Zawiercie

2018-12-29 Cuprum Lubin – ONICO Warszawa

15. kolejka

2019-01-12 Chemik Bydgoszcz – Cuprum Lubin

2019-01-12 ONICO Warszawa – Asseco Resovia Rzeszów

2019-01-12 Aluron Virtu Warta Zawiercie – Jastrzębski Węgiel

2019-01-12 Cerrad Czarni Radom – Indykpol AZS Olsztyn

2019-01-12 GKS Katowice – Trefl Gdańsk

2019-01-12 Stocznia Szczecin – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

2019-01-12 MKS Będzin – PGE Skra Bełchatów

16. kolejka

2019-01-19 Chemik Bydgoszcz – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

2019-01-19 PGE Skra Bełchatów – Trefl Gdańsk

2019-01-19 MKS Będzin – Indykpol AZS Olsztyn

2019-01-19 Stocznia Szczecin – Jastrzębski Węgiel

2019-01-19 GKS Katowice – Asseco Resovia Rzeszów

2019-01-19 Cerrad Czarni Radom – Cuprum Lubin

2019-01-19 Aluron Virtu Warta Zawiercie – ONICO Warszawa

17. kolejka

2019-02-02 Aluron Virtu Warta Zawiercie – Chemik Bydgoszcz

2019-02-02 ONICO Warszawa – Cerrad Czarni Radom

2019-02-02 Cuprum Lubin – GKS Katowice

2019-02-02 Asseco Resovia Rzeszów – Stocznia Szczecin

2019-02-02 Jastrzębski Węgiel – MKS Będzin

2019-02-02 Indykpol AZS Olsztyn – PGE Skra Bełchatów

2019-02-02 Trefl Gdańsk – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

18. kolejka (środa)

2019-02-06 Chemik Bydgoszcz – Trefl Gdańsk

2019-02-06 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Indykpol AZS Olsztyn

2019-02-06 PGE Skra Bełchatów – Jastrzębski Węgiel

2019-02-06 MKS Będzin – Asseco Resovia Rzeszów

2019-02-06 Stocznia Szczecin – Cuprum Lubin

2019-02-06 GKS Katowice – ONICO Warszawa

2019-02-06 Cerrad Czarni Radom – Aluron Virtu Warta Zawiercie

19. kolejka

2019-02-09 Cerrad Czarni Radom – Chemik Bydgoszcz

2019-02-09 Aluron Virtu Warta Zawiercie – GKS Katowice

2019-02-09 ONICO Warszawa – Stocznia Szczecin

2019-02-09 Cuprum Lubin – MKS Będzin

2019-02-09 Asseco Resovia Rzeszów – PGE Skra Bełchatów

2019-02-09 Jastrzębski Węgiel – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

2019-02-09 Indykpol AZS Olsztyn – Trefl Gdańsk

20. kolejka

2019-02-16 Chemik Bydgoszcz – Indykpol AZS Olsztyn

2019-02-16 Trefl Gdańsk – Jastrzębski Węgiel

2019-02-16 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Asseco Resovia Rzeszów

2019-02-16 PGE Skra Bełchatów – Cuprum Lubin

2019-02-16 MKS Będzin – ONICO Warszawa

2019-02-16 Stocznia Szczecin – Aluron Virtu Warta Zawiercie

2019-02-16 GKS Katowice – Cerrad Czarni Radom

21. kolejka (środa)

2019-02-20 GKS Katowice – Chemik Bydgoszcz

2019-02-20 Cerrad Czarni Radom – Stocznia Szczecin

2019-02-20 Aluron Virtu Warta Zawiercie – MKS Będzin

2019-02-20 ONICO Warszawa – PGE Skra Bełchatów

2019-02-20 Cuprum Lubin – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

2019-02-20 Asseco Resovia Rzeszów – Trefl Gdańsk

2019-02-20 Jastrzębski Węgiel – Indykpol AZS Olsztyn

22. kolejka

2019-02-23 Chemik Bydgoszcz – Jastrzębski Węgiel

2019-02-23 Indykpol AZS Olsztyn – Asseco Resovia Rzeszów

2019-02-23 Trefl Gdańsk – Cuprum Lubin

2019-02-23 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – ONICO Warszawa

2019-02-23 PGE Skra Bełchatów – Aluron Virtu Warta Zawiercie

2019-02-23 MKS Będzin – Cerrad Czarni Radom

2019-02-23 Stocznia Szczecin – GKS Katowice

23. kolejka

2019-03-02 Stocznia Szczecin – Chemik Bydgoszcz

2019-03-02 GKS Katowice – MKS Będzin

2019-03-02 Cerrad Czarni Radom – PGE Skra Bełchatów

2019-03-02 Aluron Virtu Warta Zawiercie – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

2019-03-02 ONICO Warszawa – Trefl Gdańsk

2019-03-02 Cuprum Lubin – Indykpol AZS Olsztyn

2019-03-02 Asseco Resovia Rzeszów – Jastrzębski Węgiel

24. kolejka

2019-03-09 Chemik Bydgoszcz – Asseco Resovia Rzeszów

2019-03-09 Jastrzębski Węgiel – Cuprum Lubin

2019-03-09 Indykpol AZS Olsztyn – ONICO Warszawa

2019-03-09 Trefl Gdańsk – Aluron Virtu Warta Zawiercie

2019-03-09 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Cerrad Czarni Radom

2019-03-09 PGE Skra Bełchatów – GKS Katowice

2019-03-09 MKS Będzin – Stocznia Szczecin

25. kolejka

2019-03-16 MKS Będzin – Chemik Bydgoszcz

2019-03-16 Stocznia Szczecin – PGE Skra Bełchatów

2019-03-16 GKS Katowice – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

2019-03-16 Cerrad Czarni Radom – Trefl Gdańsk

2019-03-16 Aluron Virtu Warta Zawiercie – Indykpol AZS Olsztyn

2019-03-16 ONICO Warszawa – Jastrzębski Węgiel

2019-03-16 Cuprum Lubin – Asseco Resovia Rzeszów

26. kolejka

2019-03-16 ONICO Warszawa – Chemik Bydgoszcz

2019-03-16 Cuprum Lubin – Aluron Virtu Warta Zawiercie

2019-03-16 Asseco Resovia Rzeszów – Cerrad Czarni Radom

2019-03-16 Jastrzębski Węgiel – GKS Katowice

2019-03-16 Indykpol AZS Olsztyn – Stocznia Szczecin

2019-03-16 Trefl Gdańsk – MKS Będzin

2019-03-16 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – PGE Skra Bełchatów

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2018-06-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved