Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Zacięty mecz w Olsztynie dla gospodarzy

PlusLiga: Zacięty mecz w Olsztynie dla gospodarzy

fot. Katarzyna Antczak

Zacięte spotkanie w 16. kolejce PlusLigi rozegrały ekipy Indykpolu AZS Olsztyn i Jastrzębskiego Węgla. Pierwszą partię meczu po grze na przewagi 26:24 wygrali jastrzębianie. W kolejnych odsłonach jednak górą byli siatkarze z Olsztyna, którzy ostatecznie, po zaciętej walce w czwartym secie, wygrali spotkanie 3:1.

Olsztynianie rozpoczęli spotkanie z wysokiego C, od razu wykorzystując swoją zagrywkę. Goście mieli problemy ze skończeniem swoich akcji i trener Lebedew wykorzystał pierwszy czas przy stanie 7:2 dla AZS-u. W kolejnych akcjach gra jastrzębian zaczęła się odbudowywać, na co miała wpływ ich lepsza zagrywka. Gdy z pola serwisowego huknął DeRocco, a w kolejnej akcji kontrę skończył Oliva, było już tylko 13:12 dla gospodarzy. W kolejnej części partii obie drużyny wymieniały się atakami, a gdy na 18:17 uderzył Strzeżek, piłka trafiła w twarz Śliwkę. Zawodnik opuścił boisko, a w jego miejsce pojawił się Buchowski. Nadal trwała zacięta walka, a żadna ekipa nie potrafiła wyraźnie narzucić swojego tempa. Gdy Boswinkel uderzył w aut, goście mieli pierwszą piłkę setową przy stanie 24:22, ale olsztynianie bronili się. Finalnie jednak zagrywka Olivy zakończyła zmagania w tej partii.Już praktycznie od pierwszych akcji goście przejęli boisko w swoje władanie i odskoczyli na wyraźne prowadzenie. Po bloku na Hadravie było 6:3, natomiast gdy Czech po raz kolejny nie przedarł się przez ręce rywali, a Śliwka uderzył w aut, Jastrzębski Węgiel prowadził 10:5. Przez chwilę utrzymywała się taka różnica, ale w kolejnych minutach goście jakby zdekoncentrowali się, zaczęli popełniać błąd za błędem. Nie kończyli w dodatku ataków, a przewaga zaczęła bardzo szybko topnieć. Nieskuteczny był Oliva, a na tablicy po krótkim czasie pojawił się remis 13:13. Kubańczyk nie mógł złapać swojego rytmu w ataku i gdy uderzył w aut, na prowadzeniu był AZS (17:16). Chwilę później tragiczna gra jastrzębian i głównie ich błędy zapewniły gospodarzom serię punktów. Po udanej kontrze akademików różnica wynosiła pięć punktów (22:17). Ekipa Andrei Gardiniego nie odpuszczała do samego końca, a w ostatniej akcji Buchowski zamienił w punkt nieudany atak Olivy.

Po pierwszych wyrównanych akcjach kolejnej odsłony na czoło zaczęli wysuwać się gospodarze, którzy przy zagrywce Buchowskiego kontratakowali i blokowali, w dodatku Buchowski punktował też bezpośrednio zza linii końcowej (8:5). Sygnał do odrabiania strat dał jastrzębianom blok DeRocco, gdy natomiast punkt atakiem zdobył Kampa, był już remis 13:13. W kolejnych minutach toczyła się walka akcja za akcję. Po stronie gości pierwsze skrzypce grał DeRocco, wspomagany przez Olivę, w szeregach miejscowych atak opierał się na Włodarczyku. Wtedy delikatnie, jednym punktem prowadzili przyjezdni. Przewaga wróciła na stronę olsztynian, gdy w aut uderzył Oliva (20:19). Niedługo później natomiast świetnie spisujący się Kochanowski zatrzymał pojedynczym blokiem Borucha i to był tak naprawdę moment przełomowy tego seta, którego gospodarze już nie oddali. Zakończył go natomiast błąd Strzeżka.

Od pierwszych sekund partii numer cztery na boisku toczyła się walka na najwyższym siatkarskim poziomie, a obie drużyny postawiły na twardą, męską siatkówkę, wymieniając się akcjami i skutecznymi, spektakularnymi zbiciami. Przez długi czas żadna z drużyn nie potrafiła przejąć wyraźnej inicjatywy, a prowadzenie co trochę zmieniało stronę boiska. Nie brakowało potężnych uderzeń w ataku, niesamowitych zagrywek oraz spektakularnych bloków. Gdy Hadrava posłał piłkę w aut, jastrzębianie wyszli na dwupunktowe prowadzenie dopiero przy stanie 20:18, ale wtedy AZS poprosił o challenge, który wykazał punkt dla akademików. Nadal więc gra toczyć miała się na styku. W samej końcówce gospodarze wykorzystali nie najlepszą dyspozycję Olivy, w krótkim czasie zatrzymując go trzykrotnie, a tak naprawdę dwa bloki na Kubańczyku zakończyły cały mecz.

MVP: Wojciech Włodarczyk

Indykpol AZS Olsztyn – Jastrzębski Węgiel 3:1
(24:26, 25:18, 25:23, 27:25)

Składy zespołów:
AZS: Hadrava (20), Zniszczoł (1), Kochanowski (14), Śliwka (2), Woicki (1), Włodarczyk (21), Żurek (libero) oraz Pliński (6), Boswinkel (1), Makowski i Buchowski (8)
Jastrzębski: Strzeżek (12), Kosok (11), Boruch (6), DeRocco (15), Kampa (5), Oliva (23), Popiwczak (libero) oraz Gil, Touzinsky, Ernastowicz i Bachmatiuk

Zobacz również:
Wyniki i tabela PlusLigi

Kto będzie mistrzem Polski w 2017 roku?

zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-12-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved