Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Warszawski zespół wyraźnie lepszy od radomian

PlusLiga: Warszawski zespół wyraźnie lepszy od radomian

fot. Łukasz Krzywański

Niewiele emocji przyniósł pojedynek ONICO Warszawa z Cerrad Czarnymi Radom. Zdecydowanie lepiej w tym spotkaniu zaprezentowali się gracze ze stolicy, którzy do zwycięstwa potrzebowali zaledwie trzech setów.

Spotkanie udanie rozpoczęli gospodarze, którzy po zablokowaniu Michała Filipa objęli prowadzenie 2:0. Taka sytuacja nie trwała długo, gdyż dwa błędy z rzędu popełnił Bartosz Kwolek (2:2). Niedługo później Czarni poszli za ciosem, zatrzymując Piotra Łukasika. Na dodatek asem serwisowym popisał się Alen Pajenk (6:3). Dobrą serię rywala skutecznym atakiem zakończył Bartosz Kurek (4:7). Po serii wymian punkt za punkt warszawianie nieco zmniejszyli straty, stawiając blok na Pajenku (9:11). Kilka akcji dalej asa serwisowego zaaplikował Graham Vigrass, dlatego ONICO złapało kontakt z przeciwnikiem (11:12), by następnie za sprawą ataku Jana Nowakowskiego doprowadzić do remisu (13:13). Radomianie poradzili sobie ze swoimi problemami, dzięki dwóm blokom na Kurku wracając na prowadzenie (17:15). Zawodnicy ze stolicy ponownie szybko wyrównali, by podczas decydującego momentu przejąć inicjatywę na boisku, w konsekwencji zgarniając seta na swoje konto.Przyjezdni przenieśli swoje kłopoty z grą do drugiej partii, co potwierdziły „czapy” na Pajenku i Tomaszu Fornalu (2:4). Podopieczni Stephane’a Antigi nie wykorzystali okazji do utrzymania wyniku, toteż po kiwce Filipa było 4:4. W drużynie z Radomia szwankowało jednak przyjęcie, dlatego punktową zagrywkę wykonał Kurek oraz przez potrójny blok nie przebił się Filip (5:8). Dystans między zespołami zwiększył się, kiedy kontry skończyli Kurek i Kwolek (12:6). Goście szczególnie na przyjęciu prezentowali niski poziom, a to w polu serwisowym wykorzystał Bartosz Kwolek (17:10). Warszawianie całkowicie dominowali nad przeciwnikiem, który zdołał udanie wykonać tylko pojedyncze akcje (20:13). ONICO z dużą pewnością pozostało przy swym prowadzeniu, zbliżając się do zwycięstwa w meczu.

Dobra postawa gospodarzy trwała w najlepsze, czego skończeniem krótkiej dowiódł Vigrass (3:0). Problemy Czarnych potwierdził Michał Filip, łapiąc się na blok (1:5). Oprócz kłopotów boiskowych kontuzji nabawił się Wojciech Żaliński, przez co musiał on opuścić plac gry. Trener Robert Prygiel desygnował na plac boju kilku rezerwowych, lecz nie przynosiło to żadnego korzystnego rezultatu. Wręcz przeciwnie, skończone kontry przez Kurka i Kwolka ustaliły wynik na 13:6. Z czasem widowisko dodatkowo straciło na jakości, gdyż po obu stronach pojawiło się dużo błędów serwisowych (17:10). Kolejny punkt do zaliczki siatkarze ze stolicy zapewnili sobie blokiem na Kamilu Kwasowskim (19:12). W końcówce meczu kibice nie doświadczyli emocji, ponieważ warszawianie konsekwentnie utrzymywali prowadzenie, ostatecznie bardzo pewnie zgarniając trzy punkty do tabeli ligi.

MVP: Damian Wojtaszek

ONICO Warszawa – Cerrad Czarni Radom 3:0
(25:21, 25:19, 25: 16)

Składy zespołów:
ONICO: Kwolek (13), Brizard (6), Vigrass (7), Łukasik (7), Kurek (13), Nowakowski (5), Wojtaszek (libero) oraz Janikowski i Araujo (3)
Czarni: Pajenk (3), Żaliński (6), Vincić (1), Filip (11), Huber (7), Fornal (6), Ruciak (libero) oraz Kwasowski (1), Giger, Wasilewski (libero), Rybicki i Ostrowski (1)

Zobacz również:
Wyniki i tabela PlusLigi

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-02-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved