Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Warszawianie po raz drugi sięgnęli po komplet punktów

PlusLiga: Warszawianie po raz drugi sięgnęli po komplet punktów

Siatkarze Projektu Warszawa w 2. kolejce PlusLigi po raz drugi sięgnęli po komplet punktów. Podopieczni trenera Andrei Anastasiego pokonali w Bydgoszczy BKS Visłę w trzech setach, w ostatniej mając wyraźną przewagę od początku do końca i wygrywając wysoko do 13. Stołeczny zespół z jednym straconym setem będzie po dwóch kolejkach ekstraklasy w czołówce tabeli.

Od samego początku zespół gości przejął inicjatywę w spotkaniu, szybko obejmując drobne prowadzenie (2:4). Bydgoscy siatkarze nie potrafili dobrać się do skóry przeciwnika, co negatywnie odbijało im się na wyniku (11:14). Oprócz dobrej gry Projektu BKS popełniał również błędy, co dowiodło chociażby złe przebicie piłki przez Tonceka Sterna, które szybko zostało zamienione na punkt. Na dodatek asa serwisowego dołożył Igor Grobelny (19:14). Gracze ze stolicy pewnie utrzymywali swoje prowadzenie, po ataku Jana Króla osiągając wynik 22:17. Do końca seta nie zdarzyło się nic nadzwyczajnego, toteż warszawianie objęli prowadzenie w meczu.

Podopieczni Andrei Anastasiego nie zamierzali się zatrzymywać, a as serwisowy Grobelnego dał im w drugim secie prowadzenie 2:0. Kolejny punkt do przewagi gości atakiem z krótkiej dołożył Andrzej Wrona (5:2). Visła wzięła się jednak w garść, po bloku Janusza Gałązki i skończeniu sytuacyjnej piłki przez Sterna zdobyła ona przewagę (9:6). Długo bydgoszczanie wyraźnie prowadzili grę, lecz kolejna punktowa zagrywka Grobelnego zmieniła trochę obraz sytuacji (11:13). BKS musiał się mieć na baczności, gdyż rywal stopniowo zmniejszał stratę (16:15), aż w końcu do remisu doprowadził Grobelny (17:17). Gospodarze powrócili na prowadzenie, gdy Bartosz Kwolek zaatakował w aut (21:20). Ten sam zawodnik skończył jednak dwie kolejne akcje (22:21). W samej końcówce więcej zimnej krwi zachowali siatkarze ze stolicy, zapewniając sobie kolejny punkt do ligowej tabeli.

Trzecia odsłona zaczęła się od mocnego uderzenia Projektu, który również dzięki błędom rywali osiągnęła stan 4:0. Dominacja drużyny gości trwała w najlepsze, a przy stanie 7:2 jeszcze jedną skuteczną akcją popisał się Grobelny. Gdy na tablicy widniał wynik 9:2, Przemysław Michalczyk wykorzystał już drugi time-out. Reakcje trenera nie przynosiły jednak zamierzonych efektów, gdyż faworyci pewnie dążyli do zwycięstwa (14:5). Goście byli na parkiecie bardzo rozluźnieni, pewnie prowadząc grę (18:8). Do samego końca spotkania set układał się po myśli graczy prowadzonych przez Anastasiego, toteż mogli oni cieszyć się z wygranej w meczu.

MVP: Igor Grobelny

BKS Visła Bydgoszcz – Projekt Warszawa 0:3
(21:25, 23:25, 13:25)

BKS: Gałązka (7), Stern (15), Kalembka (1), Quiroga (1), Gil (2), Urbanowicz (10), Szymura (libero) oraz Woch, Lipiński, Peszko (5), Bonisłąwski (libero) i Cieślik
Projekt: Kwolek (12), Brizard (1), Król (10), Wrona (10), Niemiec (7), Grobelny (15), Wojtaszek (libero) oraz Jaglarski (libero), Tillie (1) i Kozłowski